Дерев’янко від ветеранів АТО

На Старий Новий рік у Парку культури представлять велетенську маріонетку для вуличних вистав

У неділю, 14 січня, у Львові відбудеться святкове дійство – презентація велетенської дерев’яної маріонетки для вуличних вистав. Чотириметрового дерев’яного чоловічка впродовж минулого року створювали учасники бойових дій. Дерев’янко стане героєм яскравих вуличних вистав в Україні та їздитиме на фестивалі за кордон, щоби тішити дорослих і малечу.
Дійство-презентацію Дерев’янка в Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького разом творитимуть ветерани АТО, діти з прифронтових територій, дитячий хор “Жайвір”, гурт Lirwak і піонери українського діджеїнгу Derrick FunkMasters & Tonika FunkMasters, Garry Shumoff. Подія відбудеться в рамках свята “Твоя зима у Парку 2017 – 2018”.
Символічним стане те, що Дерев’янка спільно презентують діти зі Станиці Луганської та добровольці, які захищали це місто в 2014 – 2015 роках. Діти зі Станиці приїдуть до Львова завдяки проекту “Мозаїка” відомої співачки та режисерки Уляни Горбачевської, який цього року створюють спільно з агенцією “АртПоле” за підтримки Благодійного фонду Сергія Жадана. У Львові діти зі сходу колядуватимуть і щедруватимуть разом із дитячим хором “Жайвір”. А ввечері після спільного виступу в храмі блаженного Климентія Шептицького діти зі сходу та заходу прийдуть щедрувати та “оживляти” Дерев’янка.
Ця спільна акція і саме створення Дерев’янка ветеранами показують, як простими добрими вчинками можна боротися з пропагандою та медійними маніпуляціями. Веселий і щирий Дерев’янко приноситиме радість дітям, яких неможливо поділити на “східних” і “західних”. Його роблять хлопці, яким не підходять ні штамп “каратєль” з російської пропаганди, ні образи “жертв війни” та “неврівноважених революціонерів”, які останнім часом поширюються в українських ЗМІ. Надалі Дерев’янко своїми вчинками демонструватиме, що головним для людини є робити добро. Навіть якщо ця людина з дерева.
Ідея створення Дерев’янка належить воїну-добровольцеві Назару Витрикушу. Ще до війни він розробив креслення маріонетки. Після повернення з фронту його мрію допомогли втілити побратими. Спільна праця стала новим досвідом і арт-терапією для ветеранів, які зі створення Дерев’янка розпочинають “Театр вуличної маріонетки”. На черзі  розробка сценарію та режисура вуличних вистав. Висота дерев’яного чоловічка – 4,2 метра, вага – 620 кілограмів. Він пересуватиметься за допомоги телескопічного автонавантажувача, імітацію ходьби виконуватимуть учасники проекту завдяки спеціальним кріпленням. Керувати Дерев’янком мають одразу десять хлопців. Це будуть видовищні дійства з музичним супроводом, вигадливими костюмами і залученням глядачів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1897 / 4.06MB / SQL:{query_count}