“А той другий празник – святого Василя…”

Мисткиня Марта Кулинич-Новицька запрошує на презентацію виставки

У Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії) в неділю, 14 січня, о 13.00 народна мисткиня Марта Кулинич-Новицька презентує свою виставку “Про Тебе, добрий Боже, мріє кожне людське серце”. Художниця представить 22 картини, вишиті гладдю, на релігійну тематику. Серед них – “Богородиця Неустанної Помочі”, “Ісус Христос стукає у двері”. Будуть роботи із циклу “Богородиця в українських шатах”: гуцульська, тернопільська, лемківські.
Марта Кулинич-Новицька – музикознавець за фахом, лемкиня з походження, учасниця Народного ансамблю пісні і танцю “Лемковина” – докладає чимало зусиль для вивчення і популяризації культури лемків, а саме відтворення автентичної лемківської вишивки. Майже двадцять років вона захоплюється нею. Опанувала техніку художньої гладі, що дало можливість вишивати найвибагливіші візерунки і виражати у вишивці своє бачення світу, свої фантазії на будь-яку тему і в будь-яких кольорах. У творчому доробку майстрині понад сто вишитих ікон, чимало рушників, жіночих, чоловічих і дитячих сорочок, картини на світську тематику. Марта Кулинич-Новицька – учасниця персональних і колективних художніх виставок у різних куточках нашої держави. Її твори знайшли своє місце в музейних і приватних колекціях в Україні та поза її межами.
За доброю традицією на Старий Новий рік, 14 січня, на свято Василія Великого до садиби Антоничів прийдуть засівальники – хлопці, які ходять від хати до хати і засівають домівки зерном, примовляючи при цьому побажання “на щастя, на здоров’я, на той Новий рік, щоб було краще, ніж торік”. А розпочне свято хор церкви Успіння Пресвятої Богородиці (УГКЦ) колядою “Добрий вечір тобі, пане господарю”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.9573 / 4.06MB / SQL:{query_count}