Роман Сильвії Плат вийде українською

У Видавництві Старого Лева побачить світ ілюстрована книга “Під скляним ковпаком”

Відома американська письменниця і поетка, одна із заснов­ниць жанру “сповідальної поезії” у англомовній літературі, лауреатка Пулітцерівської премії Сильвія Плат написала за своє життя єдиний роман – “Під скляним ковпаком”, який уже перекладений багатьма мовами світу. Українською книга виходить вперше у Видавництві Старого Лева в перекладі Ольги Любарської. Неперевершене художнє оформлення книги виконала Анастасія Стефурак.
“Під скляним ковпаком” – це напівавтобіографічна розповідь про життя самої Сильвії Плат, яка страждала від важких форм депресії, про соціальні і ментальні “ковпаки”, під якими перебували жінки у 1950-их роках. Видання цього роману унікальне не лише тому, що перше в Україні, а й тому, що ілюстроване. Понад 20 малюнків, створених Анастасією Стефурак, та креативний дизайн книжки додають і без того сильному й проникливому тексту нової візуальної площини та глибини.
У графічному оформленні Анастасії Стефурак є лінійність деяких зображень, яка втілює прозорість скла, внутрішню пустоту героїні: “Я почувалася геть вкляклою, геть порожньою”. Як-от на ілюстраціях, де вона одягається, провалюється під воду, стоїть “прозора” посеред лікарняного коридору.
“Естер – наче тендітна беззахисна квітка, яка перебуває під скляним ковпаком, під яким вона поволі мориться і в’яне, – каже Анастасія Стефурак. – Я застосувала квіткові алегорії в декількох ілюстраціях. Квітка під скляним ковпаком відкриває книгу і ця ж квітка в кінці вже без ковпака. Квіти-спідниці популярних фасонів 50 – 60-их років, квітка-мозок, з котрої опадають пелюстки, алегорія зрізання квітки, вуста-пелюстки”.
У основі творчості Сильвії Плат (1932 – 1963 рр.) особисті переживання, відчуття і страхи. У 1982 році за “Збірку віршів” їй посмертно присудили Пулітцерівську премію – через майже 20 років після самогубства на ґрунті депресії. Плат наклала на себе руки у 1963 році – через місяць після першої публікації роману “Під скляним ковпаком” у Великій Британії. Ця багато в чому автобіографічна книга письменниці стала класикою американської (і не тільки) літератури ХХ століття.
Головна героїня роману Естер Ґрінвуд здобуває можливість стажуватися у модному жіночому журналі в Нью-Йорку. Вона впевнена, що їй до снаги підкорити це місто та здійснити заповітну мрію – стати письменницею. Але за красивими показами мод, коктейльними вечірками, новими знайомствами криється байдужість оточення і проблеми нового “дорослого” життя. Дуже швидко Естер розуміє, що починає втрачати контроль над собою і щораз більше занурюється в самот­ність та депресію.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9773 / 4.36MB / SQL:{query_count}