Фільм тижня: «Гіркі жнива»

У суботу, 25 листопада на каналі „1+1” відбудеться телепрем’єра канадської драми Джорджа Менделюка про Голодомор

«Гіркі жнива». Bitter Harvest. Жанр: драма. 2017 рік. Країна-виробник: Канада. Кінокомпанія-виробник: Devil's Harvest Production. Дистриб’ютор: в Україні – B&H Film Distribution Company, в США – Roadside Attractions.
Режисер: Джордж Менделюк. Продюсер: Ян Ігнатович. Сценарій: Річард Бачинський-Гувер, Джордж Менделюк. Оператор: Дуглас Мілсом. Композитор: Бенджамін Воллфіш. Монтаж: Ленка Сваб. Художник: Мартін Хічкок, Володимир Радлинський, Тетяна Федотова.
У ролях: Макс Айронс, Саманта Баркс, Барі Пеппер, Тамер Гассан, Теренс Стемп, Анейрін Барнард, Том Остен, Річард Брейк, Гарі Олівер, Остап Ступка, Олександр Печериця.

Цієї суботи 25 листопада, о 20.15, і неділі, 26 листопада, о 4.10 на каналі “1+1” відбудеться телепрем’єра канадської драми Джорджа Менделюка про Голодомор “Гіркі жнива”. 22 лютого цього року у Києві відбулася її прем’єра за участі режисера Джорджа Менделюка, продюсера Яна Ігнатовича, виконавчого продюсера Денніса Девідсона, виконавиці головної жіночої ролі Саманти Баркс та історичного консультанта фільму Людмили Гриневич. За кілька днів після прем’єри Ян Ігнатович завітав до Львова, аби особисто представити цю кінострічку в нашому місті.
Це епічна прониклива сага про велике кохання на тлі трагічних подій української історії початку ХХ століття. Життя молодого хлопця і його коханої змінюється назавжди в 1933-ому, коли їхня родина і земляки стають жертвами Голодомору і сталінських репресій. Це історія про любов усупереч смерті, непереборну волю до життя і дух боротьби, який не згасити.
Над створенням фільму працювала міжнародна команда кінематографістів з британськими, голлівудськими і українськими акторами в головних ролях. Зйомки фільму тривали в Україні та Великобританії.
Нащадок старовинного козацького роду Річард Бачинський-Гувер задумав написати історію, яка лягла в основу драми “Гіркі жнива”, понад десять років тому. Він працював над сценарієм в Україні, де вивчив безліч історичних документів і свідчень. У 2011 році чоловік приніс першу версію сценарію Яну Ігнатовичу – фінансистові з Торонто і знаному в Канаді філантропу. Сценарій його зацікавив, що й не дивно, адже родина Яна Ігнатовича втекла з України наприкінці 1940-их років. Тож чоловік почав досліджувати тему Голодомору і його висвітлення в кіно.
Історичний контекст фільму чимало значив і для майбутнього режисера драми. Перш ніж зустрітися з чоловіком у Німеччині та втекти до Канади, мати Джорджа Менделюка пережила Голодомор на початку 1930-их років. Вона втікала з Харкова до Львова… пішки. Режисер переписав сценарій “Гірких жнив” разом із Річардом Бачинським-Гувером, винісши на перший сюжетний план роман молодого художника та його дружини.
Для того, аби максимально реалістично відтворити історичні події, творці фільму консультувалися з істориками, зокрема з уже покійним Орестом Субтельним, автором основоположної книги “Україна: історія”, а також із Людмилою Гриневич, доктором історичних наук з Києва. Під час роботи вивчали й твори іноземних колег: “Жнива скорботи” відомого історика зі Стенфордського університету Роберта Конквеста і працю Тімоті Снайдера “Криваві землі” – трагічний трактат про вплив II-ої світової війни на Україну.
“Гіркі жнива” можна було запросто зняти в Канаді, де центральні прерії разюче подібні до українських пшеничних полів. Але творці фільму відчували, що необхідно знімати в тих районах, селах і містах, де, власне, й чинилися звірства Голодомору.
Київська продакшн-студія Radioaktive Film зібрала команду місцевих фахівців, яка б допомагала англо-американським акторам та знімальній групі.
Джордж Менделюк отримав дозвіл знімати сільські сцени в Музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові, тож у кадрі – автентичні декорації і справжні хати, збудовані 100-150 років тому. Народний одяг та військову форму акторам підбирали українські костюмери Тетяна Федотова, Галина Отенко і Олександра Стьопіна.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7748 / 4.38MB / SQL:{query_count}