“Будинок “Слово”: не забудемо!

Віднині в українському прокаті стартує фільм Тараса Томенка про репресії проти діячів української культури

Родина Крушельницьких, початок 1930-их років. Сидять (зліва направо): Володимира, Тарас, Марія (мати), Лариса і батько Антін. Стоять: Остап, Галя (дружина Івана), Іван, Наталя (дружина Богдана), Богдан. У 1934 – 37 роках Володимира, Тарас, Антін, Остап, Іван і Богдан були репресовані й страчені. Це фото стало символом винищення сталінським режимом української інтелігенції.
Віднині, 9 листопада, в Україні в широкому прокаті стартує документальний фільм Тараса Томенка “Будинок “Слово”, створений компанією Fresh Production Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно. А вже наступного дня у Львові в кінотеатрі “Планета Кіно” (ТЦ Форум Львів, вул. Під Дубом, 7-б) о 18.30 в рамках промоційного туру  кінороботи відбудеться зустріч з режисером Тарасом Томенком, продюсером Олегом Щербиною, асоціативним продюсером і членом Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Юрієм Павленком, головою Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Вік­торією Сюмар і першим заступником міністра інформаційної політики України Еміне Джапаровою.
Важливість фільму пояснюється його змістом: він відкриває світові істинну причину тотального занепаду української культури в 30-их роках минулого століття – повне винищення інтелектуального і духовного потенціалу нації. Саме тоді під одним дахом в одному фешенебельному харківському будинку зібрали всіх найвідоміших тогочасних письменників і поетів, художників і режисерів, акторів і актрис і за кілька років репресували.
Потужна історія фільму підкріплена оригінальною формою: глядач бачить маловідомі або абсолютно ексклюзивні архівні фотографії та відеоматеріали, а разом із цим чує озвучені сучасними київськими акторами справж­ні вислови та думки Миколи Хвильового і Майка Йогансена, Раїси Троянкер і Наталії Ужвій, Остапа Вишні та Володимира Сосюри, Павла Тичини, Леся Курбаса та багатьох інших.
Творці фільму Тарас Томенко і поетеса Любов Якимчук впродовж п’яти років роботи над ним перебрали тисячі листів і доносів, історичних праць і висновків катів з НКВС. Для створення цієї кінороботи використовували лише недоступні раніше широкому колу глядачів документальні матеріали, фотографії та кінозйомку, яку витягли з архівів СБУ, інститутів та університетів. Але “Будинок “Слово” – більш ніж документальний фільм. Поєднання тисяч цитат самих письменників та поетів, енкаведистів, партійних бонз і тогочасних сексотів утворили сильний емоційний і мистецький твір!
Як уже писала “Львівська Пошта”, світова пре­м’єра “Будинку “Слово” від­булась на Варшавському кінофестивалі – одному з п’ятнадцяти кінофорумів класу “А”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8744 / 4.36MB / SQL:{query_count}