До нас летить Leleka

У другій половині листопада в шести містах України виступить берлінський етно-джаз-бенд

Із 17 по 25 листопада в Києві, Харкові, Слов’янську, Дніпрі, Одесі та Львові відбудуться концерти етно-джаз-бенду Leleka. Цей мультикультурний проект створили четверо музикантів з України, Польщі та Німеччини, які сплітають старовинні українські мотиви із сучасним джазом, додаючи свої музичні та культурні особливості.
У гурті співпрацюють Роберт Вінрьодер, Томас Коларчик, Якоб Хеґнер та актриса, співачка, ініціатор створення проекту Вікторія Антон. Саме вона давно мріяла привнести український мелос у сучасний джазовий контекст Берліна. Намагалася втілити цю мрію з різними інструментальними складами: за участі гітари, електронного баса і кількох тромбонів. Унаслідок цих експериментів на початку минулого року й виник класичний джазовий квартет (голос, фортепіано, контрабас і барабани), який отримав назву Leleka. У травні 2016-го музиканти відіграли перший живий концерт у рамках театрального фестивалю Wilder Osten в Акторському домі Магдебурга на одній сцені з Dakh Daughters. З того часу концерти проекту завжди збирають повні зали, а для насиченого культурними подіями Берліна це справжнє досягнення.
У вересні 2017 року гурт здобув перемогу на фестивалі етнічної експериментальної музики  Global Music Contest. На церемонії нагородження Бісе Адаме з Universal Music Group сказав про Lelеka таке:
“Ми обрали цей гурт, тому що вони за допомоги оригінальної комбінації стилістичних засобів викликали в публіки неочікувану емоційну реакцію. Lelеka – різноманітний, щирий, сміливий та багатогранний. Співачка – прекрасний оповідач. Вона змогла дістати зі свого інструменту, голосу, дійсно все. Я люблю госпел, але ця музика має для мене тепер нове значення. Я б назвав це “український госпел”.
На сьогодні вже готовий перший міні-альбом Leleka, до якого ввійшли шість кращих композицій гурту. Та попри популярність у Німеччині колектив вирішив, що свій перший концертний тур проведе в Україні, адже саме український фольклор є джерелом натхнення для створення їхньої музики.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8237 / 4.35MB / SQL:{query_count}