“Афера доктора Нока”: мистецтво маніпуляції

Із 2 листопада в український прокат виходить французька комедія з Омаром Сі в головній ролі

Йому вдалося сподобатися всім, за винятком священика. Заробити на брехні і при цьому зробити всіх щасливими. Одуматися та завоювати кохану. Він – це доктор Нок, головний герой довгоочікуваної французької комедії “Афера доктора Нока”, яка виходить в український прокат уже 2 листопада. 
Цей сповнений оптимізму і людяності фільм – вільна адаптація п’єси Жуля Ромена “Нок, або Торжество медицини”, що побачила світ у 1923 році. В тому ж році Луї Жуве зробив постановку твору для театру, і вона мала величезний успіх. Комедія стала надзвичайно популярною та зривала овації в багатьох театрах Європи. Тож не дивно, що досить швидко п’єсу перенесли й на кіноекрани. Першим у 1926 році її екранізацію здійснив Рене Ервіль, а сам твір для великих екранів адаптував творчий дует у складі П’єра Ампа і Жана Мануссі. Наступна кіноверсія “Доктора Нока” побачила світ вже за шість років – в 1933-ому з легкої руки Роже Гупільєра і Луї Жуве. З приходом телебачення п’єсу перевели у телеформат: в 1955 році на блакитних екранах з’явився серіал “Нок, або Торжество медицини”, створений Марселем Кравенном, а в 2004-ому його реінкарнував Лорен Преяль.
У нашому випадку за втілення п’єси Жуля Ромена на кіноекрані взялася французька режисерка, сценаристка та письменниця Лоррейн Леві. У головній ролі нової версії “Афери доктора Нока” – зірка комедійної драми “1+1” і перший темношкірий актор, який удостоївся найповажнішої французької кінопремії “Сезар” Омар Сі. Його герой – розумний, чарівний і вкрай підприємливий. У минулому спритний шахрай Нок вирішує почати нове життя й осісти в затишному містечку на сході Франції. Освоївшись на новому місці, він прикидається досвідченим домашнім лікарем. Нок тонкий психолог і красномовний майстер маніпуляції, тож із легкістю вигадує для кожного пацієнта відповідний діагноз і винахідливий спосіб лікування. Здобувши авторитет у місцевих жителів, він задоволено рахує гроші і паралельно підшукує ключик до серця місцевої красуні. Однак суспільне визнання провокує заздрість деяких жителів, у тому числі й тих, кому є що розповісти про сумнівне минуле Нока...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7575 / 4.36MB / SQL:{query_count}