“Гібридна війна в Україні розпочалася ще у 30-их роках ХХ століття”

Днями в рамках однієї з конкурсних програм 33-го Міжнародного кінофестивалю у Варшаві була представлена документальна повнометражна стрічка “Будинок “Слово”, створена за підтримки Держкіно України

На світову прем’єру кінокартини з Києва приїхала делегація в складі режисера Тараса Томенка, продюсерів Юлії Чернявської та Олега Щербини, голови Держкіно Пилипа Іллєнка, голови Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар і народного депутата України Юрія Павленка. На презентації до української команди долучився посол України в Польщі Андрій Дещиця.
Важливість фільму пояснюється його змістом – він відкриває світові істинну причину тотального занепаду української культури в 30-их роках минулого століття – повне винищення інтелектуального і духовного потенціалу нації. Саме тоді під одним дахом в одному фешенебельному харківському будинку зібрали усіх найвідоміших тогочасних письменників і поетів, художників і режисерів, акторів і актрис, і за кілька років репресували.
“Вважаю, що гібридна війна в Україні розпочалася саме в 30-их роках XX століття з винищенням української інтелігенції, спеціально зібраної під одним дахом будинку письменників “Слово”, – каже режисер фільму Тарас Томенко. –  Ми використали у фільмі унікальні матеріали, які світ має побачити, і тому сам факт участі в конкурсі фестивалю класу “А” – це вже перемога”.
Потужна історія фільму підкріплена оригінальною формою: глядач бачить маловідомі або абсолютно ексклюзивні архівні фотографії та відеоматеріали, а разом із цим чує озвучені сучасними київськими акторами справжні вислови та думки Миколи Хвильового і Майка Йогансена, Раїси Троянкер і Наталії Ужвій, Остапа Вишні та Володимира Сосюри, Павла Тичини, Леся Курбаса та багатьох інших.
“Я покажу вам, як романи треба писати”... І постріл. Це фрагмент з фільму про Розстріляне українське Відродження – “Будинок “Слово”. Фільм про те, як паростки нової, народженої на початку ХХ століття української культури в образі Миколи Хвильового, Валеріана Підмогильного, Івана Багряного та багатьох інших розстрілювала і знищувала радянська репресивна система. Під корінь, – ділиться враженнями від фільму голова Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар. – Фільм критично важливий для усвідомлення сьогодні, для розуміння, що мова і культура є основою державності”.
Творці фільму Тарас Томенко та поетеса Любов Якимчук впродовж п’яти років роботи над фільмом перебрали тисячі листів та доносів, історичних праць та висновків катів з НКВС. І все це було знайдене в багатьох архівах, до цього закритих або до кінця не розібраних.
“Будинок “Слово” створений компанією Fresh Production Group за підтримки  Державного агентства України з питань кіно. Всеукраїнська прем’єра кінострічки відбудеться в Харкові 27 жовтня, а з 9 листопада вона вийде у широкий прокат завдяки дистриб’юторській компанії “Артхаус Трафік”. На підтримку “Будинку “Слово” містами України пройде промотур.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7682 / 4.36MB / SQL:{query_count}