То книжка чи фільм?

Львів’ян запрошують на обговорення повісті Володимира Рутківського “Сторожова застава” та однойменного фільму, який нещодавно вийшов у прокат

У п’ятницю, 20  жовтня, о 19.00 львів’ян і гостей міста чекають в книгарні “Книжковий Лев” (просп. Шевченка, 14). Впродовж години тут триватиме обговорення культової книги Володимира Рутківського “Сторожова застава” та її екранізації, яка вже збирає повні зали глядачів.
Повість неперевершеного майстра українського дитячого історичного роману Володимира Рутківського присвячена героїчним і маловідомим сторінкам нашого прадавнього минулого. П’ятикласник Вітько Бубненко якимось дивом потрапляє у 1097 рік, де разом зі славетними праукраїнськими богатирями Іллею Муромцем, Олешком Поповичем та Добринею захищає рубежі нашої землі, тобто землі Руської. Початкову редакцію повісті автор написав у 1986 році, але друком вона вийшла лише у 1991-ому в журналі “Однокласник”. І аж за десять років (у 2001-ому) твір вийшов окремою книгою в одеському видавництві “Друк”. А 1 вересня 2012-го повість побачила світ у видавництві “А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га” в остаточному варіанті. Для цього видання Володимир Рутківський суттєво переробив та дописав повість – додав нові події та героїв.
Пригодницький фільм “Сторожова застава”, який вийшов у прокат 12 жовтня, є роботою українських кінематографістів. В основі його сюжету, як ви вже зрозуміли, – книга Володимира Рутківського. Щоправда, Сашко Дерманський та Ярослав Войцешек переробили сценарій, адаптувавши його до специфіки жанру. Для режисера Юрія Ковальова ця кінокартина стала дебютом на великому екрані, і то досить успішним, зважаючи на позитивні відгуки глядачів та критиків. Судіть самі: бокс-офіс “Сторожової застави” за перший вікенд становить 8 мільйонів 184 тисячі 869 гривень, а подивилися її 110 тисяч 628 глядачів. Таким чином, можемо констатувати новий рекорд касових зборів українського кіно (попередній, нагадаємо, був поставлений комедією “Dzidzio “Контрабас”, яка заробила за перший вікенд прокату 7,7 мільйона гривень).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8600 / 4.35MB / SQL:{query_count}