Львів’яни серед найкращих у світі!

“Сузір’я Курки” Софії Андрухович та Мар’яни Прохасько потрапило до каталогу “Білі круки 2017”

Цього року до щорічного каталогу книжкових рекомендацій в галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури “Білі круки 2017” (White Ravens 2017) увійшло 200 назв книг 38 мовами з 56 країн світу. Серед них – україномовна книга “Сузір’я Курки” Софії Андрухович та Мар`яни Прохасько, що побачила світ у 2016 році у “Видавництві Старого Лева”.
Книга розповідає зворушливу історію про пригоди бабусі Марії та курки Марічки, їхню мандрівку до темного лісу, подолання власних страхів та знайомство з новими друзями.  Казку написала власне Софія, а ілюстрації в колажній техніці створила Мар’яна, використавши фото Олени Субач. Героями казки стали мешканці славного села Криворівня (Івано-Франківщина), де півстоліття тому Сергій Параджанов знімав свої “Тіні забутих предків”.
Щороку під час Франкфуртського книжкового ярмарку журі оголошує найкращі дитячі книжки з усіх країн світу, що увійшли до каталогу “Білі круки” і які рекомендують до читання дітям і підліткам по всій планеті. Книги надсилають до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки в Мюнхені (International Youth Library), де з них формують перелік кращих за критеріями літературного стилю, дизайну, універсальності теми, новаторства тощо.
Друковану версію каталогу представили 12 жовтня під час книжкового ярмарку у Франкфурті. Всі 200 видань, серед яких і “Сузір’я Курки”, можна буде також побачити під час Болонського міжнародного ярмарку дитячої книги у 2018 році на стенді Міжнародної Молодіжної Бібліотеки в залі 29. “Приємно, що цього року наша книжка знову опинилася у каталозі найкращих дитячих книжок світу “Білі круки”, – зауважила Мар’яна Савка, головний редактор “Видавництва Старого Лева”. –  “Сузір’я Курки” Софії Андрухович та Мар’яни Прохасько  –особлива, тепла і дуже новаторська книжка. Вона не могла бути непоміченою в очах міжнародних експертів. Бо те, чим займається Катя Вібе та Міжнародна Молодіжна Бібліотека в Мюнхені (Internationale Jungendbibliotek) – це дуже фахова оцінка дитячого книжкового ринку на рівні сильних ідей”.
Нагадаємо, що у 2012 році до каталогу “Білі круки” увійшла книга “Казка про Старого Лева” Мар’яни Савки, у 2014-ому – видання “Хто зробить сніг” Тараса Прохаська і Мар`яни Прохасько, у 2015-ому – книга “Війна, що змінила Рондо” Романи Романишин та Андрія Лесіва (творча майстерня “Аґрафка”), а у 2016 році журі відзначило книгу Катерини Міхаліциної “Хто росте у парку” з ілюстраціями Оксани Були.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1473 / 4.36MB / SQL:{query_count}