Театр чи реаліті-шоу?

У вихідні Стрийський парк прийматиме другий театральний фестиваль просто неба “Кіт Ґаватовича”

У суботу та неділю, 2 і 3 вересня, в Стрийському парку відбудеться другий театральний фестиваль просто неба “Кіт Ґаватовича”. Захід об’єднав театральних діячів зі всієї України. Серед запрошених колективів: Київський Молодий театр, театр “Арабески” із Харкова і Театр Art & Гарт із Сєвєродонецька. На події фестивалю завітають такі зіркові діячі театрального мистецтва, як  Олексій Вертинський, Римма Зюбіна, Місько Барбара, Олег Онещак, Ярослава Кравченко, Марія Копитчак та інші.
Як ви пам’ятаєте, перший фестиваль успішно приймав Парк культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького. А цього року команда Кота вирішила спробувати новий громадський простір – одну з найперспективніших культурних локацій нашого міста – Стрийський парк.
“Мені видається, що Стрийський парк буде першим громадським простором, який дійсно стане сценічним. Для проведення подій ми обрали паркову зону у вигляді амфітеатру біля кінотеатру “Львів”. Насамперед тому, що туди зручно добиратися, львів’яни знають та люблять це місце. А ще він дуже затишний та комфортний, тож тут зможе розкритися кожен колектив у нашій програмі”, – пояснює арт-директорка фестивалю Олена Лоїк.

Програма другого “Кота Ґаватовича” поділена на три блоки: Кіт слухає (це сніданки з зірками, а також обговорення), Кіт тренується (лекції та тренінги), Кіт дивується (безпосередні покази вистав).
“Цього року в нашій програмі ви зможете не лише поспілкуватися з Риммою Зюбіною та Міськом Барбарою на сніданку, який, як завжди, відбудеться об 11.00, але й взяти участь у обговоренні гострого питання гендерної нерівності в професійній театральній сфері. Крім того, хочу назвати нові форми, які ми презентуємо. Це тренінги-покази, де будуть не лише безпосередні учасники тренінгу, а й ті, що будуть це спостерігати як реаліті-шоу. До нас із перформативними моновиставами завітає Олексій Вертинський, а також харківський театр “Арабески”. Окремо хотіла б згадати сєвєродонецький колектив, який привезе своє прочитання “Чекаючи на Ґодо” Беккета. Перформативне читання покажуть львівські актори Олег Онещак та Марія Копитчак. Нас чекає знайомство із форум-театром і movement performance. І це невипадково, бо основний акцент цього року – на перфомативних практиках у театрі. Не обійшлося й без спеціального кінопоказу від партнерів з мистецької формації Wiz-Art: вони підготували короткометражні фільми про перформанси нашого життя під збірною назвою “Назва, що стосується фільмів про перформанси”, – розповідає програмна директорка фестивалю Єва Якубовська.
Цього року всі заходи також будуть безкоштовними! На території фестивалю діятиме спеціальна читацька зона з гамаками та кріслами, яку розробили спільно з Видавництвом Старого Лева, а також дитяча локація Пан Вус, де з дітками займатимуться аніматори.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8129 / 4.36MB / SQL:{query_count}