Синтез: література і сучасне мистецтво

Форум видавців – це не тільки література. Цього року в його програмі представлено й чимало сучасних синтетичних жанрів, перфомансів, інсталяцій. Хто саме їх творитиме – розповідає „Пошта”

З кожним роком щораз популярнішими стають твори мистецтва, що поєднують у собі одразу кілька видів творчості. Найчастіше літературу сприймають у поєднанні з музикою, відео чи фото. Цьогорічна програма Форуму видавців включає чимало сучасних синтетичних жанрів, перфомансів, інсталяцій. Про людей, які нині розвивають саме такий вид мистецтва, їхні проекти та заходи, читайте у спеціальній добірці.

Ерік Шімшек

Народився 1987 року, живе в Братиславі. Відповідальний за літературний відділ події Creative Mornings. Член громадського об’єднання Literis та чеського проекту Fresh Fѕesh, учасник постапокаліптичного електропоетичного проекту Cudesnosќ. У 2013 році дебютував зі збіркою експериментальної поезії Monorezen і Stereozemiaky. Видав збірку трьох новел “Гегемонія”, номіновану на премію Anasoft litera.

Олеся Здоровецька

Українська перформерка, яка проживає в Дубліні з 2012 року. Працює в сфері музики як співачка та композиторка, а також створює сучасні культурні проекти. В Україні не раз долучалася до організації мистецьких перфомансів. Серед них проект “Звуки сказу”, фриджазовий проект Aphrodite та інші. Є кураторкою поетично-музичної платформи “Фоніка” в Дубліні. Як композиторка написала музику до фільму Олександра Фразе-Фразенка “Дім на сімох вітрах. Портрет Василя Махна”. Цього року на Форумі видавців спільно з Галиною Крук та Олександром Фразе-Фразенком організовує музично-поетичний проект “Плоди дорослості”.

Ася Гефтер

Проживає у Лондоні та працює в галузі фотографії, кіно- і відеоарту. Спільно із науковцями та митцями створює синтетичні мистецькі проекти. Зокрема, у сфері її зацікавлень досвід пам’яті: перформерка досліджує її подвійність та фрагментарність, вивчаючи родинні історії та працюючи в архівах. Як фотограф мала виставки в Боснії, Великобританії, Німеччині, Ірландії, Іспанії та Росії. Цього року в рамках Форуму видавців спільно з Олесею Здоровецькою та Марком Токарем, джазовим контрабасистом, відкриває мультимедійну виставку “Пазли пам’яті”.

Олександр Фразе-Фразенко

Український кінорежисер, поет, перекладач, музикант. Автор десяти поетичних книжок, а також перекладач та упорядник першої україномовної книжки вір­шів Джима Моррісона. У сфері синтетичних мистецтв відомий завдяки повнометражним документальним фільмам про українських поетів-модерністів: “Чубай” (2014 р.), “Дім на сімох віт­рах” (2015 р.), “Акваріум в морі” (2016 р.).
Останній із його фільмів присвячений Нью-Йоркській групі поетів. Американська прем’єра цього фільму вперше за 60 років зібрала всіх основних учасників групи. Працює і в жанрі відеопоезії. Цього року візьме участь у кількох музично-поетичних перформансах і виступить у рамках “Ночі поезії та музики NON-STOP”.

Алісія Харріс

Поетеса-перформерка, живе в Атланті. Працює головним редактором у журналі Scalawag. Із поетичними перфомансами відвідала майже всі континенти, виступала в посольствах США та ООН. Серед численних книг поетеси найпопулярнішою вважається збірка віршів How Much We Must Have Looked Like Stars to Stars. Українською мовою тексти Алісії перекладені ще не були.
У рамках програми Форуму видавців виступить із власним поетичним перфомансом, візьме участь в зустрічі “Вплив міфу темношкірої поезії на розвиток американської літератури” та в читаннях “Ніч поезії та музики NON-STOP”.

Банди Шолтес

Справжнє ім’я відомого блогера та письменника, який проживає на Закарпатті, – Андрій.  Банди Шолтес – автор книг “T-Shirtологія”,  “Напівтрикотажний”, “Острів Sziget, або Труселя Iggy Попа”. Книги письменника вирізняються з-поміж інших дизайном, стилем і тематикою. Приміром, книга “Острів Sziget” написана на основі реальних подій фестивального досвіду письменника. Це пригоди та бувальщини із життя. Також розробляє авторський дизайн футболок із унікальними написами.

Олександ Топілов

Журналіст, письменник, музикант та критик у сфері музики. Ще із 90-их років, з часу навчання на філологічному факультеті Одеського університету ім. Мечникова, зацікавився рок-музикою і брав участь у низці мистецьких проектів. Серед них “Клуб понурих облич”, “Цирк”. У 2016 році випустив книгу “Все ось це ось” про Одесу 90-их і розмаїття культурних маргіналів, які її населяють. У рамках Форуму видавців візьме участь в дискусії “Локальний контекст, чи Ф’южн літпроцесу”.

Лесь Подерв’янський

Український художник і драматург, автор понад 50 п’єс. Його картини зберігаються в Національному художньому музеї та в багатьох приватних колекціях України, Росії, Німеччини, США, Швеції. В творчості митця поєдналися література, театр, кіно та малярство.
П’єси Подерв’янського написані суржиком та мають велику популярність. Багато з них – театральні постановки, що йдуть на сценах столиці: епічна трагедія “Павлік Морозов”, вистава “Сни Васіліси Єгоровни”, що складається із семи п’єс драматурга.

Антон Слєпаков

Музикант та фронтмен групи “Вагоновожатые”, яку створив у 2012 році спільно з  гітаристом Валентином Панютою. Гурт унікальний своїми піснями та стилем. Окремі тексти пісень розповідають про конфлікт на сході України. Самі музиканти проживають у Харкові. Серед дискографії гурту альбоми “Упасть с тандема” (2014 р.), “Хундер­вассер Хун­та” (2015 р.), “Вассервага” (2015 р.), “Стартап Молодость” (2016 р.).

Жульєн Бержо

Жуль (Жульєн Бержо у повсякденному житті) народився в 1974 році. Викладав китайську історію в університеті. Почав публікувати свої сатиричні малюнки у пресі, згодом зовсім полишив університетську кар’єру заради малювання. Був співробітником багатьох відомих друкованих медіа, а з 2001 року доєднався до команди “Шарлі ебдо”, де щотижня “нападав на новини”, готуючи критичні репортажі.
Увійшов до світу мальованих історій в 2005 році з альбомом “Треба вбити Жозе Бове”, у якому висміяв альтерглобалістів. У 2008 році на головному французькому фестивалі коміксів в Ангулемі отримав премію імені Рене Госінні. Два томи “Планети мудреців”, створеної у співавторстві з Шарлем Пепеном, були продані вражаючим накладом – 150 тисяч примірників. Неабиякий успіх має його серія SilexandtheCity, у якій він створив вже сім альбомів. У листопаді 2016-го Жуль став новим сценаристом альбомів про “Щасливчика Люка”, продовжуючи традиції Рене Госінні. Його альбом “Земля обітована”, виданий накладом 500 тисяч примірників, повернув читачам славетного ковбоя з нагоди 70-річчя цього персонажа.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7042 / 4.41MB / SQL:{query_count}