Яка вона – “Винова гора”?

Надія Мориквас представила львів’янам свій новий роман

Днями у Львівській обласній бібліотеці (площа Ринок, 9) відбулася презентація  нового роману Надії Мориквас “Винова гора”. Письменниця разом із модераторкою зустрічі Оксаною Думанською в рамках події розмірковували про право на свій простір, про життя під час війни і миру, про любов приявну і примарну. А заодно розказали гостям презентації про місце дії роману – таємниче містечко Виногори, яке колись панство називало галицькою Малою Швейцарією.
Виногори – не просто мальовниче містечко Галичини. Вже понад століття тут можна не тільки відпочити, а й знайти надійний прихисток. Сюди втікали з Карпат і з мегаполісів, з-понад моря та від війни, приносячи зі собою власні історії, які долучалися до місцевих легенд. Власне такими втікачами і шукачами спокою є персонажі цієї книжки.
“У цьому підльвівському містечку можна впізнати Винники, – розповідає Надія Мориквас. – Хоча, може, то й не Винники! Чи ж мало таких містечок по Україні, які попри війну потрясають одвічні пристрасті – змагання за землю, за ковток свіжого “неприватизованого” повітря і цілющої води? Виногорівці нинішнього дня – з втратами у війні і з волонтерами, із загрозами від своїх же обранців і з помстою природи, яка опирається своєму знищенню, – різні у своїх життєвих позиціях... Зрештою, це тільки тло, бо основну канву роману тчуть приватні історії”.
У романі персонажі першого ряду – жіночі, чоловічі образи лише відтінюють порухи жіночої душі: любові й ревнощів, остраху й ненависті, закоханості й неприйняття, сподівань і зневіри. Найдраматичніший – образ Лінці. Її історія – чи не перша в українській літературі історія про французьких репатріантів. Тому найщільніша частина роману зазирає в минуле, не цурається легенд, зосереджується на трагічних подіях репатріації, вивезення в Сибір чи на смерті в Белжеці.
Новий роман письмен­ниці-львів’янки дивовижно густий на факти, події, невигадані життєписи та постаті. А сни, легенди, портали у прихований світ, містичне оживлення вовчиці та не менш містичне уникнення загибелі оборонців води аніскільки не дисонує з приватним буденним життям, із проблемами підприємництва і спротиву несправедливості, із романтичними мріями і безжальністю життєвих обставин.

Надія Мориквас – письменниця, літературо­знавиця, поетеса, журналістка. Головний редактор культурологічного журналу “Річ”. Народилася на Тернопільщині. Освіту журналіста здобула у Львівському університеті ім. І. Франка. Кандидат філологічних наук. Здобула Літературну премію року ім. Б. Лепкого. Живе і працює у Львові. Авторка трьох поетичних збірок та восьми прозових книг, серед яких романи “Корнелія” і “Винова гора”, що вийшли у Видавництві Старого Лева. Твори письменниці перекладені німецькою, угорською, румунською та італійською мовами.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7693 / 4.36MB / SQL:{query_count}