Режисер, художник, друг

З 20 по 27 серпня триватиме II Міжнародний фестиваль Параджанова на Левандівці

Цього року на Левандівці уже вдруге відбудеться Міжнародний фестиваль Параджанова. Упродовж 20 – 27 серпня культурно-мистецький центр “Супутник” та парк Левандівський перетворяться на епіцентр міжкультурного діалогу і актуального мистецтва.
“В цьому фестивалі ми висвітлюємо постать Параджанова, яка є надзвичайно цікавою. Хтось знає Сергія Параджанова як режисера, хтось як художника з колажу, а хтось як хорошого співрозмовника і друга. Тож дуже тішить, що другий рік поспіль завдяки Фестивалю Параджанова на Левандівці ми можемо дізнатися про митця ще більше і відкрити ці знання чималій кількості людей”, – зазначає в.о. начальника управління культури Львівської міської ради Оксана Кулик.
Особливістю другого фестивалю стане міжнародна резиденція “Тінь свободи”. Її учасниками будуть митці з різних країн, яких обрали на основі відкритого конкурсу куратори Вікторія Данелян (курирувала мистецьку частину першого фестивалю) та Сармен Бегларян, експерт з візуального мистецтва, що співпрацює з Інститутом Адама Міцкевича у Варшаві.
“Майже рік ми працювали над програмою фестивалю і дуже втішені тим, що таки вдалося втілити в життя мрію привезти на Левандівку митців з різних країн світу. Це сучасні автори, які працюють у руслі сучасного мистецтва. Вони приїдуть до Львова, аби разом з громадою Левандівки, з львів’янами творити параджанівську свободу і параджанівську естетику в культурно-мистецькому центрі “Супутник” та за його межами. Резиденція розпоч­неться 20 серпня”, – пояснює спеціаліст управління культури ЛМР, координатор Фестивалю Параджанова на Левандівці Ірина Рибко.
Отож, у рамках резиденції “Тінь свободи” будуть представлені 10 проектів від митців з Грузії, Польщі, України та Білорусі. На Левандівці разом із громадою творитимуть Матеуш Ковальчик (Польща), Мекі Гіоградзе (Грузія), Люсі Хагоутян (Грузія/Франція), Гжегож Козера (Польща), Марія Маголі (Україна), Ольга Салахеєва та Павло Нехаєв (Білорусь), Сергій Шабохін (Білорусь/ Польща), Жанна Гладко (Білорусь), Ігор Стахієвич (Білорусь) і Настя Кулік (Україна).
Таким чином, на фестивалі, який стане майданчиком міжнародної творчої синергії, будуть представлені всі жанри сучасного мистецтва: перфоманс, аудіовізуальна інсталяція, хепенінг, відео-арт, стрит-арт та багато іншого.
Окрім резиденції, II Міжнародний фестиваль Параджанова на Левандівці матиме змістовну освітню та дискусійну програми. На нього запросили знану мистецтвознавицю, працівницю Києво-Могилянської академії, дослідницю творчості Сергія Параджанова Діану Клочко, яка поділиться з публікою своїми думками щодо асамбляжів Великого Режисера. Також на Левандівку завітає відомий кінознавець і критик, сценарист фільму про Параджанова “Небезпечно вільна людина” Сергій Тримбач. Найбільш очікуваним гостем цьогорічного фестивалю стане учень Сергія Параджанова – режисер і сценарист Роман Балаян, який покаже на Левандівці свою стрічку “Ніч в музеї Параджанова”.
У кінопрограмі фестивалю фільми “Колір граната”, “Андрієш” і “Тіні забутих предків”.
Організатори готують насичену програму майстер-класів для дітей (колаж, вокал, театр, декупаж, циркове мистецтво) та дорослих. А київський режисер Віталій Любота знову приїде на фестиваль із триденним театральним воркшопом.
Окрім того, впродовж 20 – 25 серпня відбудеться молодіжний проект Parajanov Exchange: до підлітків, які відвідують вокальну та театральну студії КМЦ “Супутник”, завітають ровесники з драматичного гуртка Центру розвитку громади вірменського міста Діліжан. Вірменські та українські учасники спільно підготують театральний перфоманс IMAGINARIUM, презентація якого запланована до Дня Незалежності України.
“До Львова приїде мала артистична трупа із семи дітей з Діліжана. Вона поставить виставу з театральною студією, яка функціонує при Центрі розвитку громади. Проект курирує Ваган Бадалян – засновник і режисер “Малого театру” в Єревані, відомий як постановник першого вірменського мюзиклу. А восени ми у відповідь відвідаємо Діліжан від “Супутника”, – каже координатор проекту Parajanov Exchange Ярина Боренько.
Символічним є те, що спільну постановку творитимуть діти з Діліжана, який є Містом науки ЮНЕСКО, і Львова – Міста літератури ЮНЕСКО.
Вже традиційно 24 серпня, на День Незалежності, у Левандівському парку відбудеться великий концерт за участі вихованців “Супутника” та Народного дому Левандівки. Хедлайнерами цього року стануть гурти Sisters Voice, Lemko Blue Grass Band та запальні “Гуцул Каліпсо”.
Також під час фестивалю знову відбудеться проект “Ніч театру”, в рамках якого на Левандівку завітають альтернативні театри зі всієї України.
“Ніч театру” у Львові проводять уже вшосте (вдруге – на Левандівці). Можна сказати, що ми полюбили Левандівку, а вона нас. Цього року участь у проекті візьмуть театральні колективи зі Львова, Хмельницького, Рівного і Калуша. Будуть представлені різні театральні жанри – і драматичні постановки, і плейбек, і пантоміма”, – додає  куратор проекту “Ніч театру” Анастасія Войтюк.
Та й це ще не все! Організатори готують кілька цікавих атракцій, які неодмінно захоплять як жителів Левандівки, так і львів’ян з інших районів міста.
“У фестивалі візьме участь Влодко Кауфман – знаний митець, відомий, зокрема, втіленням ідеї екотеатру. Цього разу він представить екотеатр як інсталяцію у Левандівському парку. Влодко Кауфман хоче зробити цей проект ще й функціонуючим пуб­лічним лекторієм. Тож якщо простір можна буде адаптувати під бачення лекторів, які приїдуть до нас на фестиваль, то в подальшому він функціонуватиме і як екотеатр, і як лекторій імені Параджанова у Левандівському парку, – розповідає культурний менеджер, сек­ретар депутатської комісії з питань культури, молодіжної політики та спорту Юлія Хомчин.
А ще Левандівка і Левандівський парк у минулому були летовищем. Тож ми вирішили під час фестивалю встановити функціонуючу повітряну кулю. Маємо змогу зробити це завдяки команді з повітроплавання та спонсорам. На повітряній кулі зможуть побувати всі охочі, це буде оглядова атракція”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7937 / 4.4MB / SQL:{query_count}