“Ту Стань! 2017”: все як у кіно!

З 4 по 6 серпня село Урич на Сколівщині порине у справжнє середньовіччя. ХІІ Фестиваль української середньовічної культури “Ту Стань!” знову збере там шанувальників давньої історії та здорового відпочинку з усієї України і Європи.

фото: LUFA
“Ми започаткували фестиваль для того, щоб заповідник “Ту Стань!” і ті пам’ятки, що він містить, стали зрозумілими не лише науковцям, щоб вони стали доступними широкому загалові. Бо українцям важливо знати, наскільки розвинутими були наші предки: вони будували дерев’яні споруди – вищі за сучасні дев’ятиповерхівки – на скелях, без проектування та спорядження, – каже  засновник і директор фестивалю Василь Рожко. –  Хочемо показати людям, як жила фортеця в часи, коли Київська Русь була великою і потужною державою з розвиненою культурою. Тоді в інших європейських країнах правителі не вміли писати і замість підпису ставили хрестик. А на наших землях вже було високе мистецтво, гарна музика, запальні танці.  Тож “Ту Стань!” – це фестиваль, що творить свій унікальний світ, де давня історія приходить у сьогодення та набирає нових відтінків”.
То що саме на нас чекає? Окрім традиційних лицарських забав, цього року “Ту Стань!” обіцяє чимало несподіванок: гостей занурять у автентичну культуру Київської Русі – все буде як у кіно!
“Щороку стараємося щонайкраще презентувати здобуті нами знання про середньовічний устрій життя на українських землях. Завдяки цьому фестиваль виконує не лише розважальну, але й освітню функцію, – розповідає керівник напряму історичної реконструкції фестивалю Ярема Іванців. – Розкажу про ще одне завдання “Ту Стані!”, а саме  розвиток історичної реконструкції в Україні. Ми живемо у великій країні з багатою історією, але знаємо її не надто добре та й то теоретично. Але, погодьтеся, значно краще знати свою історію практично, коли, просто кажучи, можна її помацати. А щоб можна було це зробити, проводимо дослідження, демонструємо їх результати і відтворюємо наші здобутки”.
Лицарські бої, бугурти, стрільби з луків та арбалетів, нічний штурм фортеці, катання на конях та екскурсії давніми скелями – усе це, як завжди, чекає на гостей “Ту Стані! 2017”. Та навіть стала експозиція Музею Тустані, яку цього року повністю оновили, здивує сучасним оформленням і презентацією унікальних експонатів.
“За час організації фестивалю ми навчилися приймати багато відвідувачів. З того часу, як фестивальна традиція прийшла у заповідник, кількість туристів значно збільшилася. Ми приймаємо великі групи не лише у фестивальні дні, бо кількість охочих просто відвідати заповідник значно зросла, – каже директор Державного історико-культурного заповідника “Ту Стань!” Андрій Котлярчук. – Тому фестиваль – це стимул робити заповідник кращим. Запрошуємо всіх бажаючих, аби вони оцінили ті новинки, які ми підготували до фестивалю. Зокрема, цього року відвідувачі зможуть побачити оновлену сучасну експозицію музею, яку ми відкрили ще в середні червня”.
Крім цього, чимало нового з’явилося і в програмі фестивалю. “Ту Стань!” – це подія, на якій кожен знайде свою справу. Література, музика, театр, кіно, лекції, ремісництво та численні майстер-класи впродовж усіх трьох днів фестивалю забезпечать насичений відпочинок для цілої родини чи великої компанії друзів. А середньовічний ярмарок і заповідна природа Сколівських Бескидів доповнять добрі враження від вакацій.
“Цього року ми намагалися не відходити від старих традицій фестивалю і водночас додати йому чогось нового та цікавого. В рамках події відбудуться лицарські заходи, штурми фортець, незмінними залишаться і фестивальні локації, –  пояснює режисер фестивалю Ігор Рудь. –  Запропонуємо три нові школи – кіно, гончарну та школу миловаріння. Попередньо зареєструвавшись на них, відвідувачі зможуть спробувати себе в ролі представників цих мистецтв та ремесел. Окрім цього, цікавою новинкою цьогорічного фестивалю стане рольова гра. Будь-який гість “Ту Стані!”, незалежно від віку чи статі зможе побувати у ролі середньовічного жителя, митця, просвітника чи воїна. Це як комп’ютерна гра, де можна, удосконалюючи навички, переходити з рівня на рівень та здобувати за це нагороди”.
Музичну програму фестивалю забезпечать гурти Torban, The Doox, Lemko Bluegrass Band, Lirwak, “ЯгОди” та Musica Radicum. А ще на гостей чекає конкурс вуличних музик та їхні виступи у різних локаціях фестивалю. Література на “Ту Стані! 2017” буде максимально інтерактивною: відвідувачів запрошують випробувати свої ораторські здібності, прочитати уривок поеми в ролі декламатора, послухати твори молодих поетів, а також приєднатися до літературної майстерні та колективного написання поеми. На театральній сцені покажуть вистави молодих театрів зі Львова, Калуша і Полтави, а також імпровізаційні шоу та майстер-класи. Діятиме і Тустанський університет – лекції професора Леонтія Войтовича про суспільство Королівства Русі та Олександра Шершуна про середньовічну історію Закарпаття, а також лекція і авторський майстер-клас відомого художника і реставратора Лева Скопа про галицьке середньовічне мистецтво.
Продовженням денної програми “Ту Стані!” стане КіноНіч – показ українських фільмів просто неба. В програмі – “Жива Ватра”, “Життя і смерть у Гуцулії”, “Політ золотої мушки”, “Гетьман” та інші.
Квитки на фестиваль цього року можна придбати заздалегідь і онлайн. За умови попереднього придбання квитків абонемент на три дні фестивалю коштуватиме 250 грн, на один день – 120 грн.
А от безпосередньо на фестивалі вхід на один день коштуватиме 150 грн, абонемент – 350 грн. Пільговий денний квиток для школярів (тільки на фестивалі) можна придбати за 80 грн. Вхід для учасників АТО і дітей до шести років безкоштовний (за наявності документів).
За місце для ночівлі в наметовому містечку треба буде заплатити 50 грн. У цю суму входять використання дров та питної води. Фестивальні автобуси курсуватимуть зі Львова (проїзд – 120 грн в один бік).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.0454 / 4.13MB / SQL:{query_count}