Якими мають бути сучасні музеї?

У Львові тривають “Єврейські дні у Ратуші”. Чим цікава ця подія та про що говоритимуть на ній наступного тижня

У Львові тривають “Єврейські дні у Ратуші”, головна тема яких у 2017 році – сучасні історичні музеї. Протягом другого тижня організатори запрошують на лекцію спеціалістки з організації музейних виставок Людмили Ґордон з Вашингтона і на дискусію між українськими музейниками про те, які виклики та перспективи постають перед їхніми закладами сьогодні.
Чим принципово відрізняються сучасні музеї від музеїв минулого? Що є причиною так званого “музейного буму ХХІ”? Що сьогодні приваблює нових відвідувачів музеїв – видовищна архітектура чи унікальні артефакти, новизна інтерактивних експонатів чи акції на зразок “Ніч в музеї”? Що спільного між новими єврейськими музеями у Європі й Америці та бумом музеєбудування в Азії (там, для прикладу, китайський уряд всього за десять років спорудив понад тисячу нових музеїв)?
Відповіді на ці питання у своїй лекції спробує окреслити Людмила Ґордон, спеціалістка з організації та облаштування музейних виставок і експозицій, дослідниця, яка займається культурною та політичною історією. Понад двадцять років пані Ґордон працює над створенням колекцій та експозицій у США, Канаді і Росії. Її лекція “Музейний бум ХХІ: культурна еволюція чи данина моді?” відбудеться у вівторок, 18 липня.
А у четвер, 20 липня, “Єврейські дні у Ратуші” продовжаться дискусією “Музейне майбутнє минулого: виклики і візії історичних музеїв в Україні”. Директори трьох українських музеїв зі Львова та Києва поділяться власними баченнями ролі музеїв в сучасному українському суспільстві, реферуючи до глобальних контекстів музейної справи. Участь у дискусії візьмуть Роман Чмелик (Львівський історичний музей), Тетяна Сосновська (Національний музей історії України), Ігор Пошивайло (Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей революції гідності). Модеруватиме зустріч Софія Дяк (Центр міської історії).
Усі події “Єврейських днів у Ратуші” відбуваються у приміщенні ресторану “Ратуша” (пл. Ринок, 1). Початок усіх зустрічей – о 18.30. Робочі мови – українська та англійська зі синхронним перекладом. Вхід вільний для всіх охочих!

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9456 / 4.34MB / SQL:{query_count}