“Віртуози” додержують традиції і рухаються далі

Віднині до 11 червня Львів прийматиме найталановитіших українців, які вже підкорили західні п’ємонти

фото: Марічка Ільїна
Віднині до 11 червня Львів занурюється в музичну атмосферу, яку нам принесе XXXVI Міжнародний фестиваль музичного мистецтва “Віртуози”. Довга історія, зіркові гості та атмосфера старовинного Львова вже 36 років приваблюють поціновувачів музичного мистецтва. Три тижні насиченої концертами програми зберуть у нашому місті гостей з усього світу – найталановитіших українців, які вже підкорили західні п’ємонти. Цього року в рамках концертної програми “Віртуозів” у Львові виступлять: Олег Криса, Софія Соловій, Жанна Микитка, Сюзанна Мате, Павел Верников, Вадим Неселовський, Фархад Бадалбейли, Андрій Війтович, Дмитро Онищенко, Дженніфер Грім та багато інших відомих музикантів. 
Генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп зазначив, що в усьому світі класика у великій пошані, тож навряд чи хтось дозволить собі сказати, що її потрібно ліквідувати. “У нашій молодій державі ще не зовсім зрозуміли, як потрібно ставитися до культури та що таке  хороша класична музика. Але для цього і є фестиваль “Віртуози”, – каже директор філармонії. – Він не може стати модерним та інтерактивним, бо не повинен зраджувати свої традиції”.
Зі слів Володимира Сивохопа, вже багато років фестиваль розпочинається в третю неділю травня і закінчується в другу неділю червня. На відкритті грає найкращий оркестр Львова – Академічний симфонічний, на закритті – молодіжний “INSO-Львів”. “Наша філармонія – єдина в Україні, яка може похвалитися двома кращими симфонічними оркестрами, – пояснює він. І додає: “В програмі – ряд солістів щодня. Це і зіркові європейські імена, і українські митці, які стараються час до часу приїжджати до Львова та показувати свою майстерність. Цього року до нас приїдуть Дмитро Онищенко, Андрій Війтович із Лондона, Жанна Микитка з Австрії і Софія Соловій із Риму. Це сузір’я справжніх віртуозів. У цьому – традиція фестивалю. Чи повинні ми додавати щось нове? Можливо, потроху”.
Цікаво, що “Віртуози” додержують традиції і рухаються далі. “В четвер, 18 травня, ми ставимо в Підгірцях “Історію солдата” Ігоря Стравінського – концерт “Передвідкриття”. А в п’ятницю  наш голов­ний диригент Тарас Криса разом із колегами відкриватиме фестиваль”, – розповідає Володимир Сивохіп.
Тарас Криса, своєю чергою, пояснив, що програма цьогорічного відкриття об’єднає  азербайджанську та українську музику. “Нам важливо підтримувати контакти з республіками колишнього СРСР, оскільки ми всі боремося за одну свободу, – зазначає головний диригент. – Вечір відкриватиме “Азербайджанське капричо” Амірова, потім прозвучить фортепіанний концерт Гершвіна, в якому солюватиме Фахрад Бадалбейли, дуже відомий піаніст із Баку. У другій половині концерту – “Гуцульський триптих” Мирослава Скорика, а на завершення – симфонічна поема Кара Караєва. Нам вдалося поєднати український епос, сучасну музику і азербайджанський епос. Всі ці композитори у своїй творчості спиралися на фольк та об’єднували його із симфонізмом”.
Першу половину концерту-відкриття диригуватиме Тарас Криса, другу – гість із Азербайжану Ялчін Адигьозалов, головний музичний директор бакинської Опери.
Цього року під час “Віртуозів” святкуватимуть багато ювілеїв, що й не дивно, адже це вже добра традиція фестивалю. Зокрема, в одному концерті буде відзначення ювілеїв Олега Криси і Євгена Станковича, який, щоправда, за датою припадає на осінь – на фестиваль “Контрасти”. “З цієї нагоди Станкович присвятив Олегові Крисі свій П’ятий скрипковий концерт “Питання без відповідей…”. Ще одна ювілярка – знана львівська скрипалька Лідія Шутко, теж святкуватиме на сцені філармонії. Майбутня ювілярка Богдана Фроляк слухатиме прем’єру свого твору, який вона написала для швейцарського диригента Сімано Камартіна і оркестру “INSO-Львів”. А майбутній ювіляр Мирослав Скорик презентує концерт для гобоя з оркестром. Він уперше виходить на жанр концерту для духових інструментів”, – каже директор філармонії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7048 / 4.38MB / SQL:{query_count}