“Ми творимо нову музичну історію”

Проект LvivMozArt представив програму фестивалю, який триватиме в нашому місті з 18 по 25 серпня

фото: Марічка Ільїна
Днями в палаці Потоцьких (вул. Коперника, 15) презентували програму фестивалю LvivMozArt. Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt – це мистецький проект, який об’єднає найкращих музикантів України та світу і відбуватиметься щороку в нашому місті. У грудні 2016-го проект уже заявив про себе грандіозним концертом-презентацією в історичній споруді львівського трамвайного депо (переглянути відеозапис події можна за посиланням www.youtube.com/watch?v=VeaoG6Xjd1Y). А вже 18 серпня цього року LvivMozArt розпочне свою фестивальну історію і триватиме по 25 серпня. На нас чекають вісім днів насиченої програми за участі зірок світової сцени, які виконуватимуть унікальні твори Ксавера Моцарта. Вони прозвучать уперше з часу їх написання (а це близько 190 років тому).
“Основними акцентами програми будуть твори Франца-Ксавера Моцарта. На відкритті ми хочемо виконати кантату, яку він написав для свого львівського колективу. Вона прозвучить в оперному театрі у виконанні хору “Дударик” та оркестру “INSO-Львів”, – каже засновниця фестивалю, одна з трьох найкращих жінок-диригентів світу Оксана Линів. – 20 серпня буде великий гала-концерт за участі світових зірок. Я щаслива, що такі постаті, як Чарльз Кастроново, Зоряна Кушплер, Юлія-Марія Дан та інші захотіли приїхати до Львова. І коли я їх питала, чому вони зацікавлені в цьому, вони відповіли, що Галичина зі своєю австрійською історією є для них магнітом”.
Наразі в програмі фестивалю – 20 найрізноманітніших подій, серед яких симфонічні і камерні концерти, балети, опери, майстер-класи, зустрічі та конференції, експериментальні акції, навіть виставка. На останній представлять оригінальні артефакти, документи та інсталяції і презентують значення наймолодшого Моцарта для нашого міста, його роль в українській музичній історії. Особливою подією стане концерт, який відбудеться 22 серпня. На ньому виконають уривки із опери Хауке Берхайде “Споглядання муру”. Цей твір німецького композитора та американської лібретистки Амі Стебніс замовила Баварська державна опера для Мюнхенського оперного фестивалю в 2016 році. Відчайдушні амазонки, визвольна боротьба, маніпуляція історичними фактами, події в сучасному Криму, кохання та міфи – все переплітається в цьому актуальному творі, зміст якого торкається України.
А за день до цього музикант і педагог Саша Рекерт (Німеччина) представить надзвичайний музичний екопроект – майстер-клас зі створення експериментальних інструментів із вторинної сировини та підручних матеріалів. В рамках заходу триватимуть відкриті воркшопи для дітей: експерименти з ритмом, рухом, композицією та імпровізацією.

Події LvivMozArt відбуватимуться на десяти локаціях. Однією з основних стане саме палац Потоцьких, де й відбулася презентація програми фестивалю. Окрім нього, атракції триватимуть у вже згаданому Львівському оперному театрі, а також у трамвайному депо, домініканському соборі, Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, соборі святого Юра, Львівській обласній філармонії, Палаці мистецтв, Будинку вчених і навіть просто неба  – на площі Ринок.
Чому для проведення цього фестивалю обрали саме Львів? Організатори стверджують, що наше місто унікальне, воно – на перехресті східної та західної музичних культур і гідне приймати один із найпотужніших фестивалів класичної музики в Європі. Чому подію присвятили саме Моцарту-синові? Бо Франц-Ксавер Моцарт є сином геніального Вольфганга-Амадея Моцарта, знаний педагог, піаніст, диригент, композитор. У 1808 – 1838 роках  він жив у Львові й активно творив музичне середовище міста. Заснував хорове Товариство святої Цецилії, яке стало, по суті, першою музичною спілкою Львова, створило нову європейську традицію виконання класичної музики. Тож містяни можуть пишатися, що постать Франца-Ксавера причетна до історії Львова. “Натхнені Моцартом, який свого часу змінював Львів, сьогодні ми творимо нову музичну історію, нові формати та нові традиції”, – каже Оксана Линів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7626 / 4.38MB / SQL:{query_count}