Тільки віолончель, тільки зірки

Львів'ян і гостей міста запрошують на концерт Cello Gala

Львів щоразу частіше стає центром непересічних мистецьких подій. Подій, які збирають у нашому місті яскравих особистостей. І не останню роль у цьому відіграє той факт, що українські таланти – по всьому світу. Наповнюють мистецьке життя інших країн, проте не забувають і про рідні. Колишній харків’янин, а нині – професор Вищої школи музики в Женеві, Денис Северін приїздить до Львова з музикантами з Франції, Польщі та Китаю. Концерт Cello Gala відбудеться 16 травня у Львівській обласній філармонії. Багатогранно звучатиме віолончель  – від зіркових солістів та «Віртуозів Львова».
Диригент Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» Сергій Бурко розповів, що співпраця з відомим професором та віолончелістом Денисом Северином є сталою. За словами диригента, приїзди швейцарського музиканта до Львова завжди мають свого слухача, завжди є резонансними та цікавими. Бо це – нові ідеї та нові виконавці, зібрати яких на одній сцені за інших умов доволі складно. Денис Северин також проводить майстер-класи. «Коли він приїжджає до Львова, це завжди нон-стоп з ранку до ночі, – розповідає Сергій Бурко. –  До нього поспішають студенти з усієї країни, з якими він працює як педагог. І виконує це завдання дуже продуктивно та успішно».
За словами диригента, швейцарський віолончеліст, колишній харків’янин, відвідує Україну з концертами та майстер-класами хоча б раз на рік. «Його пропозиції завжди мають найвищий рівень – і щодо виконавців, і щодо програми, –  зазначив диригент «Віртуозів…». – Цього разу Северин знову втілює неординарну ідею. Привозить до Львова зіркових віолончелістів з різних країн, які є на світовому музичному п’ємонті». У Львові виступлять переможниця численних конкурсів та учасниця «Berlin Piano Trio» Катажина Полонек (Польща), професор Паризької Вищої Національної Консерваторії Музики Рафаель Піду (Франція). Диригуватиме віолончеліст з Китаю Шу І-бін, професор Пекінської консерваторії та засновник першого цілодобового фестивалю класичної музики в Китаї «Super Cello». В проекті візьме участь і український соліст, учасник Київського камерного оркестру Національної філармонії України Андрій Полуденний.
Якщо скрипкові чи фортепіанні концерти нікого не здивують, то стільки зірок віолончелі у одному концерті – це рідкість для Львова. Сергій Бурко зазначив, що небагатьом відомо, але Тарас Шевченко навіть називав віолончель одним зі своїх улюблених інструментів. «Попри те, що ми часто ототожнюємо Кобзаря з бандурою й шароварами, він був справжнім інтелігентом, людиною європейського рівня, академіком, –  розповів Сергій Бурко. –  Шевченко вважав, що віолончель найбільш найближена за звучанням до людського голосу…
Якщо твори виконує майстер, то інструмент дійсно «промовляє». Можливо, навіть глибше за голос, оскільки віолончель має свої тембральні, штрихові та звукові особливості».
У програмі Cello Gala – вершини світової музики. Твори Йозефа Гайдна, Давида Поппера, Макса Бруха. За словами Сергія Бурка, така блискуча програма та звучання чотирьох віолончелей разом – це рідкісний проект. Диригент зазначив, що освоюючи такі нові висоти, Денис Северін продовжує співпрацю з «Віртуозами Львова», яка триває вже близько п’яти років.  Бурко додав, що Cello Gala – це єдиний концерт у нашому місті. Швейцарець з музикантами вирушив у гастрольний тур, і Львів – один з його пунктів. «Репетиція буде блискавичною – музиканти приїжджають одразу напередодні концерту, – зазначив диригент «Віртуозів…». – Так працювати складно, але ми говоримо про найвищий рівень професіоналізму – і оркестру, і солістів.
Це створить відповідну атмосферу та настрій. Екстремальні моменти під час підготовки дають відповідний тонус на концерті. І для виконавців, які вперше зустрічаються з оркестром, і для оркестру, який зустрічає аж чотирьох солістів. Адже зазвичай їх один-два, а тут аж четверо гостей. Ми до цього готуємося. Сподіваємося, що цей концерт стане неординарною подією для львівських меломанів».
За словами Сергія Бурка, якщо грає майстер, то концерт – це не просто музика, це духовне наповнення, представлення свого внутрішнього світу, своєї майстерності. Тоді соліст може захоплювати аудиторію. І Cello Gala – це саме такий випадок.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7227 / 4.38MB / SQL:{query_count}