Осмислення життя після війни

Львів’ян і гостей міста запрошують на виставу-саспенс “Майнц” від театру “Склад 2’0”

Наступної суботи, 20 травня, о 19.00 у Львівському академічному театрі ім. Лесі Українки відбудеться прем’єра вистави-саспенсу про події 1947 року в місті Майнц. Лейтмотивом постановки стане осмислення життя після війни, а також підміни понять у головах людей.
Неформатний львівський колектив “Склад 2’0” знову експериментує з формою і цього разу за основу взяв саме моторошну атмосферу втілення. Чи не вперше актори намагатимуться показати неоднозначність історії, а також життя під час та після війни.
Головними героями вистави стали дві сестри, які були і залишаються по різні боки лінії фронту. Обоє водночас є втіленням глобальної війни як націонал-соціалізму та переконань Третього рейху супроти єврейського народу. Глядач побачить, що відбуватиметься з ними після закінчення протистоянь і приходу в місто західних цивілізацій разом із Америкою.
Глядачів здивує звукове оформлення вистави, адже для реалізації ефекту жанру саспенс активно використовуватиметься глядацький зал. Про жанр вистави розповідає директорка театру Лєна Лоїк: “Вистава “Майнц” поставлена в жанрі саспенс (невизначеність, неспокій, тривога очікування). Цей жанр дав нам змогу показати внутрішню складову переживань героїв у поствоєнному просторі. Звернувшись до історії Другої світової війни, мимоволі переносимось в реалії нашого часу, нам показують через призму минулого всі ті переживання та страхи, що актуальні й зараз. Сумніви, тривоги, страх – все це не зникає, війна кожного з нас, кожного з героїв продовжується всередині них”.
Режисер вистави “Майнц” Єва Якубовська наголошує: “Сьогодні ця вистава є особливо актуальною, живучи фактично в стані замороженої війни, ми не бачимо протистоянь, проте постійно чуємо, постійно включені у це. Отож, про іншу виставу не могло бути й мови. Мені дуже близький ось цей химерний стан, який переживають герої твору, їхня невизначеність і постійна боротьба за те, щоб усе зупинилося, аби вони були щасливі. Адже люди не припиняють кохати і в часі війни, і після її закінчення”.
Спеціально для вистави музиканти з консерваторії в Кошице (Словаччина) написали експериментальну джазову композицію, а художниця Ольга Довгань-Левицька створила особливу сценографію.

Театр “Склад 2’0” створений на базі колективу “Другий склад”. Функціонує з 2015 року у Львові. За цей час актори поставили велику кількість успішних прем’єр. Серед вистав колективу – чимала кількість авторських п’єс:  “І дерева, і люди”, “Франко та його жінки”, “Синдром предків” та інші. Театр також активно співпрацює із сучасними авторами: у 2015-ому побачила світ постановка під назвою “Ріка мертвого генерала” за текстами поета Михайла Жаржайла , а в 2016-ому театр співпрацював із сучасним автором Сергієм Жаданом, який не лише написав текст до вистави, але й виконав одну з ролей у “Приморській пустці”. Колектив спеціалізується саме на формі втілення та прочитання, тож активно гастролював різноманітними фестивалями України: Atlas Weekend, “Файне місто”, “ТуСтань”, Coda Fest та іншими. А ще у 2016 році започаткував Перший театральний фестиваль просто неба “Кіт Ґаватовича”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8968 / 4.37MB / SQL:{query_count}