У Львові відкрили Музичний салон

Відтепер Дзеркальна зала Львівської опери тішитиме містян і туристів не лише екскурсіями, але й унікальними мистецькими заходами

фото: Марічка Ільїна
У Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької з’явився новий простір для прослуховування музики і не тільки. У Дзеркальній залі Оперного почав діяти музичний салон,  в якому відтепер не лише проводитимуть екскурсії, але й даватимуть камерні концерти, презентуватимуть мистецькі виставки і пропонуватимуть зустрічі з митцями. Днями це приміщення у новій якості для преси представив генеральний директор –художній керівник театру Василь Вовкун і художній керівник Музичного салону відомий львівський композитор, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Юрій Ланюк. Цього дня львівяни і гості міста мали можливість насолодитись незвичною акцією – флешмобом від Богдана Стасишина (перша труба), Андрія Наконечного (друга труба), Сергія Радзілевича (валторна), Ярослава Стасіва (тромбон) і Петра Груші (туба).  Чому незвичного? Бо виконавці театрального брас-квінтету зіграли невеликий концерт... на балконі фасаду Львівської Опери.
Уже в понеділок, 8 травня в Музичному салоні Оперного театру відбудеться перший концерт – музична розповідь «Історія кохання», у програмі якої три п’єси Роберта Шумана, три романси дружини композитора Клари Вік-Шуман і соната для віолончелі та фортепіано мі-мінор Йоганнеса Брамса. Ці твори виконають Оксана Литвиненко, Наталія Пелех і Софія Соловій, а от словесний супровід події гостям запропонує кандидата мистецтвознавства Ольги Катрич. Впродовж травня зала працюватиме в тестовому режимі, та в подальшому камерні концерти і зустрічі відбуватимуться тут щосуботи й неділі. Оскільки ця сцена має окремий репертуар, афішу і художнього керівника, то й квитки на неї продаватимуть окремо. Вартість квитка стартуватиме від ста гривень, у залі можна розсадити до 100 гостей, згодом же кількість посадочних міць можна збільшити до 200.
Та Дзеркальну залу використовуватимуть не лише як музичний салон, але й як екскурсійний майданчик. Графік проведення екскурсій впорядкували і оновили – тепер вони відбуватимуться щогодини, ба більше –  стануть музичними. Спеціальну музичну 15-хвилинну програму для гостей Дзеркальної зали підготував режисер Тарас Різняк. Вартість квитків на таку екскурсію становитиме 40 гривень, а завершальним акордом таких оглядин стане прослуховування запису арії Чіо-чіо-сан з опери «Мадам Баттерфляй» Джакомо Пучіні у виконанні Соломії Крушельницької.
Приміщення Дзеркальної зали призначене для відпочинку під час антракту, отримало свою назву майже відразу після відкриття театру 4 жовтня 1900 року. Назвали його так тому, що дзеркала тут є одними із найважливіших елементів  декору. Вони розташовані одне навпроти одного для оптичного розширення зали. Над дзеркалами відвідувачі можуть побачити картини з алегоричним відтворенням пір року (художник М. Гарасимович). Падуги залу оздоблені живописними полотнами із зображенням сцени зі спектаклів, популярних у той час (над цим працювало до десятка художників).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0981 / 4.39MB / SQL:{query_count}