Дебют Ярини Мовчан

Львівська художниця представила першу персональну виставку, яку можна оглянути до 23 квітня

Днями львівська художниця Ярина Мовчан представила в арт-галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) першу в своїй біографії персональну виставку. “Проникнення” як концепція творів для виставки, зі слів авторки, – це взаємопроникнення на духовному та метафізичному рівнях. Між людьми, їх впливом одне на одного, проникнення філософії та віри в буття, позасвідомого – у свідоме людини, снів – у настрої, суспільства – у індивідууми і тому подібне.
Ярина Мовчан – випуск­ниця кафедри текстилю Львівського мистецького коледжу ім. І. Труша та Академії мистецтв, мама двох дітей та дружина іконописця Данила Мовчана. Саме чоловік спонукав її опанувати техніку сакрального малярства – темперу та левкас на дереві. У цій техніці Ярина створює незвичайні емоційні композиції з тонким колоритом, стилізацією та символізмом, характерним для іконопису. І хоча на виставці “Проникнення” представлені портрети святих Климентія, Варвари та Гліба, художниця наполягає, що це не ікони. До слова, в “Зеленій канапі” ви зможете побачити  Яринин автопортрет і портрет Данила Мовчана.
Більшість із 16 творів, які ввійшли до експозиції, невеликого формату і круглі за формою. Вони створені в 2016 – 2017 роках. Ярина брала участь у багатьох групових виставках в “Зеленій канапі”, а 2012-го любителі мистецтва могли ознайомитись з її творчістю на персональній виставці в кав’ярні “Віденські булочки”, яка колись працювала на вул. Катедральній.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7604 / 4.35MB / SQL:{query_count}