“Фелікс Австрію” відзначили премією Східного партнерства

Софія Андрухович отримала за свій роман Visegrad Eastern Partnership Literary 2016

Письменниця Софія Андрухович отримала літературну премію Східного партнерства Visegrad Eastern Partnership Literary Award 2016 року за роман “Фелікс Австрія”.
Церемонія нагородження відбулася цієї середи в Братиславі. Організатором заходу виступила катедра русистики та східноєвропейських студій філософського факультету Університету Коменського в Братиславі (FiF UK). Вишеградською літературною премією відзначають авторів поезії, художньої та наукової літератури з країн Східного партнерства –Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України.
Окрім роману Софії Андрухович, на відзнаку претендували ще кілька видань, які вийшли друком в Україні, а саме: “Сполохи. Літературна критика та есеїстика” Костя Москальця, “Mенталітети” Ростислава Чопика, “Відкритий щоденник” Бориса Херсонського та українське видання білоруської письменниці та лауреатки Нобелівської премії Світлани Алексієвич “Час second-hand”.
“Фелікс Австрія” – це вже другий роман Софії Андрухович, виданий у 2014 році Видавництвом Старого Лева. Дія твору розгортається у 1900-ому в Станіславові. Роман написаний як щоденник головної героїні Стефи, де кожен розділ відповідає якомусь дню або присвячений спогадам і не позначений датою. Авторка жила в Кракові на творчій стипендії Gaude Polonia, коли починала писати роман, її краківський гуртожиток називався “Фелікс”. Дізнавшись про це, батько авторки – Юрій Андрухович – запропонував назву для роману з девізу Австро-Угорщини: Bella gerant alii, tu felix Austria, nube (“Нехай вою­ють інші, а ти, щаслива Австріє, укладай шлюби”). В написанні роману авторка користувалася, зокрема, газетою Kurjer Stanislawowski початку XX століття. Герої книги живуть на вулиці Липовій у Станіславові (тепер це вулиця Шевченка в Івано-Франківську), де живуть батьки авторки. На обкладинці українського видання зображена картина Джозефа-Едварда Саутолла Along the Shore (1914 р.).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8450 / 4.35MB / SQL:{query_count}