Атлас анатомії любові

У Видавництві Старого Лева побачило світ оновлене ілюстроване видання одного з найскандальніших романів XX століття

Нещодавно українським читачам представили нове видання роману “Коханець леді Чаттерлей” Девіда-Герберта Лоуренса, яке вийшло у Видавництві Старого Лева. Воно ідеальне для читання, розглядання та зберігання на видному місці. Адже в ньому поєднані чудовий текст з неабиякою історією судів і заборон та його цікава візуальна інтерпретація. По суті, ця книжка стала атласом анатомії любові. Ілюстрації для роману створила творча майстерня “Аґрафка” (Романа Романишин та Андрій Лесів). Книжка вийшла в перекладі  Соломії Павличко.
Перша публікація роману “Коханець леді Чаттерлей” Девіда-Герберта Лоуренса в 1929 році у Великобританії викликала чималий скандал. Цей твір затаврували як порнографію і тривалий час він був заборонений у багатьох країнах. Адже у ньому про секс і сексуальність говорять без купюр. “Коханець леді Чаттерлей” – це сплав белетристики та філософії, в центрі якого жіноча чуттєвість. Роман, у якому еротика і сексуальність існують на рівні з чудово прописаними психологічними нюансами та аналізом того часу.
У своїх ілюстраціях до книжки творча майстерня “Аґрафка” поєднала відвертість, сміливість, стиль та психологію. Це оформлення не лише передає дух роману, а й осучаснює його, даючи нову площину для прочитання. Що цікаво, ілюстрації до цієї книжки “Аґрафка” створила для іспанського видавництва Sexto Piso. І вже у нього Видавництво Старого Лева придбало права на ці малюнки для українського видання. Але українська та іспанська книжки не дублюють одна одну, вони різняться обкладинками.

Робота над ілюструванням роману Девіда-Герберта Лоуренса була для “Аґрафки” надзвичайно цікавим завданням. Завдяки чудовому перекладу українською Соломії Павличко ілюстратори вже знали цей твір, тому відразу почали думати над візуальним концептом. “Коханець леді Чаттерлей” – знаковий, багаторівневий і глибокий роман, тож було зрозуміло, що цю багаторівневість необхідно розкрити і у візуальній частині.
“Ми вирішили створити своєрідний атлас анатомії любові, в якому переплітається свідоме з підсвідомим, тілесне з духовним, природне зі штучним, раціональне з ірраціональним. Процес трансформації та розкриття особистості Констанс був головною віссю в нашій роботі, зокрема, уже в першій ілюстрації ми даємо візуальний ключ – символічне звільнення з кокона, – пояснюють Романа та Андрій. – В усіх ілюстраціях червоними акцентами підкреслені мотиви тілесної близькості, хіті, збудження, при цьому ми прагнемо уникати однозначних і прямолінійних образів. Проте найважливішим елементом візуальної частини є рамки. Спершу в ілюстраціях вони виступають декором, що обрамлює кожну “гравюру” нашого атласу, проте наприкінці ці рамки оживають, починають стискатися, звужуються, символізуючи тиск суспільства, загальний осуд і обмеження, а на останній ілюстрації рамка врешті розривається. Цей проект є дуже важливим і в певному сенсі етапним для нас, бо вимагав дуже прецензійної інтелектуальної роботи”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4559 / 3.98MB / SQL:{query_count}