“Шехерезада” і... адміністративна реформа

Львівський оперний представив на розсуд глядачів прем’єрну балетну постановку і... нових заступників генерального директора театру

Вчора у Львівському національному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької відбувся творчий вечір з нагоди 15-річчя творчої діяльності провідного соліста балету, заслуженого артиста України Євгенія Свєтліци. На розсуд глядачів представили два одноактні балети – “Кармен-сюїту” і прем’єру “Шехерезади”. Звичайно ж, головні чоловічі партії – Хозе і Фаріза в обох постановках виконував сам винуватець свята. Цікаве інше: дирекція театру пішла назустріч Євгенію Свєтліці і дозволила йому самому обрати новий твір, в якому він танцюватиме, балетмейстера-постановника і навіть партнерку! Так і закрутилася робота довкола нової постановки “Шехерезади” на симфонічну сюїту Миколи Римського-Корсакова.
Цей балет – проба пера як балетмейстера провідної солістки балету, а віднедавна заслуженої артистки України Анастасії Ісупової, яка з-поміж іншого є дружиною Євгенія Свєтліци. Їй вдалося втілити своє особливе прочитання “Шехерезади” – показати глядачам не лише історію Зобеїди і Фаріза, але й Шехерезади і Шахріяра. Завдяки цьому творчому задуму глядач на власні очі бачить казку, яку персидська красуня розповідає суворому цареві. Крім цього, Анастасія Ісупова втілила ще один творчий експеримент – обрала не класичне лібрето, а дещо забуте, створене Ніною Анісімовою в 1950 році, і опрацювала його для саме цих виконавців.
Зі слів балетмейстера-постановника, робота над цим проектом тривала загалом три тижні. Це дуже короткий термін, але творча команда попрацювала над балетом дуже добре! 
Складність роботи полягала ще й у тому, що на роль Зобеїди Євгеній Свєтліца вирішив запросити солістку Національної опери України, заслужену артистку України Ольгу Кіф’як. Для підготовки прем’єри балерина приїжджала до Львова лише двічі! “Не хотіла відмовлятися від такої цікавої пропозиції, – признається вона. – Маю досвід втілення Зобеїди, але в тій виставі наприкінці балету вона помирає. Дуже цікаво було працювати з Анастасією Ісуповою, яка ставила цю партію під мене, під мої рухи. Це геть інші відчуття і праця, коли ти не просто заучуєш вже готову постановку, а твориш її разом із балетмейстером. Це щастя!”
Та нова постановка – далеко не всі новини від львівської Опери. Нещодавно театр вступив до Міжнародної ради танцю при ЮНЕСКО (СID UNESCO), що відкриває нові можливості для розвитку.
“29 квітня, в Міжнародний день танцю, чекаємо львів’ян і гостей міста у нас, – каже гендиректор театру Василь Вовкун. – Тут триватимуть різноманітні заходи з нагоди свята, причому не лише в балетних класах, а й у Дзеркальному залі, навіть у фойє театру! Тож приходьте, будемо танцювати всі!”

фото: Олег Огородник
А ще Василь Вовкун розповів, що за дев’ять днів (із останньої зустрічі з працівниками медіа. – “Пошта”) уже вдалося втілити дещо з обіцяного під час конкурсу на посаду генерального директора Львівського оперного театру. А точніше адміністративну реформу, в рамках якої змінилися майже всі заступники. Відтепер директором-розпорядником театру є Андрій Митроган, заступником директора з менеджменту і роботи з глядачем став Тарас Курчик, помічником директора – Роман Стопець, а заступником директора з господарської частини – Юрій Грех, який донедавна був першим заступником гендиректора. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7180 / 4.37MB / SQL:{query_count}