Фантастика, яка стає реальністю

У Львові триває проект LEMinarium, відвідавши який ви дізнаєтесь про технології, мистецтво, міста майбутнього, роботів і людей

Днями у нашому місті стартував проект LEMinarium. По суті це креативне дослідження ідей відомого філософа, футуролога та фантаста Станіслава Лема. Проект розпочався у 2016 з ініціативи низки організацій, “Пошта” писала про це. А тепер, в 2017-ому LEMinarium пропонує артистичну та освітню програми. Остання запропонує підліткам і молоді багато цікавої інформації і практичного досвіду про технології, мистецтво, міста майбутнього, роботів і людей.
Зокрема сьогодні о 17.30 у рамках освітньої програми, події якої відбуватимуться у Львівській медіатеці (вул. Мулярська, 2-а) відбудеться зустріч із командою ELEKS на тему “Доповнена реальність: як технології розширюють наше світосприйняття?”  та власне випробування доповненої реальності. У четвер, 30 березня, о 18.00 викладач ЛНУ ім. Франка Ігор Колесник розповість про те, що таке футурологія, чим займаються футурологи і якими вони бувають та про Лема як одного із найвідоміших футурологів. А наступного дня в той же час в Медіатеці начальниця відділу урбаністики ЛКП “Інститут просторового розвитку” Олександра Сладкова поспілкується з гостями про те, яким буде місто майбутнього і що вдалося передбачити фантастам?
Артистична програма також не залишить гостей байдужими. Уже зараз у  “Дзизі” триває фотопроект Влодка Кауфмана “Маніпуляції”, а також діє генеративна звукова скульптура  “Океан” Андрія Лініка. В неділю тут представить свій роботичний перфоманс DrillBot - Robot Partner 3.0 Штефан Дьопнер. Він працює у сфері технологічних мистецтв, робототехніки та звуку. Його робота зосереджена на художньому дослідженні сьогоднішнього використання, сприйняття та норм технології. На думку Дьопнера, необхідно деконструювати та перебудувати – в буквальному значенні – сучасні системи і техніки, що формують наше повсякденне життя власними значеннями і у свій спосіб. Його пере-винаходи приймають форму конструювання власних технологічних інструментів, що часто розробляються в тісній співпраці з іншими художниками, вченими та інженерами, які працюють у різних сферах. До слова, сьогодні о 18.00 в Центрі міської історії (вул. Акад. Богомольця, 6) ви матимете змогу поспілкуватися з Штефаном Дьопнером про пере-винаходи і роботичне і ще багато всього. В четвер, 30 березня, о 16.00 у “Дзизі” Сергій Дацюк прочитає лекцію “Уява Лема та її обмеження”, а о 18.00 тут стартує проект групи GAZ  (координатор Катерина Рай) “Припущення”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8024 / 4.36MB / SQL:{query_count}