Кіномайстерня на Підзамчі

Білоруси і шведи вчать львівських підлітків знімати фільми

Днями на території біля арт-центру “Фабрика повидла” (вул. Б. Хмельницького, 124) розпочалися майстерні з кіномистецтва для підлітків, з якими працюватиме професійна команда митців зі Швеції, Білорусі та України. Майстер-класи триватимуть два тижні і завершаться презентацією 18 березня. Проект “Кіномайстерня. Підзамче” має на меті відкрити цікаве й невідоме індустріального району Підзамче через призму сприйняття тутешніх підлітків. Діти зможуть стати героями, режисерами або операторами кіно, пізнати секрети звукорежисури або ж пройти практику акторської майстерності. Організаторами “Кіномайстерні. Підзамче” є шведська організація Lava Dancproduction за підтримки Swedish Institute та Harald Binder Cultural Enterprises. Викладачами стали: Сибріґ Доктер (Швеція), Шида Шахабі (Швеція), Сергій Петлюк (Україна), Катерина Радченко (Україна), Софія Садовська (Білорусь), Базіль (Білорусь). 
А в суботу, 18 березня, в приміщенні біля “Фаб­рики повидла” (вул. Механічна, 1) відбудеться презентація результатів тижневої роботи підлітків – інсталяції робіт, кіноперегляд та обговорення на тему позитивних змін у середовищі за допомоги культурної інтервенції. Організатори запрошують до обговорення всіх, кому цікава тема ревіталізації індустріальних зон через мистецькі практики та розвиток місцевих громад.
“Завдяки проекту “Кіномайстерня. Підзамче” ми хотіли б поступово окреслювати нову ідентичність та візію району Підзамче. На нашу думку, створення арт-центру “Фабрика повидла” сприятиме цьому. Це один із нових мистецьких проектів, який відбуватиметься біля приміщень арт-центру і допоможе містянам переосмислити цей індустріальний район, – пояснює представниця арт-центру Божена Закалюжна. – Становлення “Фабрики повидла” зараз перебуває в процесі активного стратегічного планування, завершального етапу архітектурного дизайну та отримання всіх необхідних дозволів і погоджень. До відкриття плануємо підтримувати і співпрацювати з подібними проектами”.

Арт-центр “Фабрика повидла” – це мистецький простір, який постане на місці колишнього заводу. Тут втілюватимуть проекти в різних культурних напрямках, експонуватимуть сучасне мистецтво, аудіовізуальні інсталяції, надаватимуть майданчик для театральних та музичних виступів, лекцій і майстер-класів, влаштовуватимуть мистецькі резиденції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9272 / 4.36MB / SQL:{query_count}