Від Нідерландів до Львова

Національний музей ім. Андрея Шептицького запрошує оглянути експозицію робіт Андре ван дер Вендена та долучитись до благодійної виставки-продажу на підтримку Василя Отковича

фото: dyvys.info
Кілька днів тому в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) відкрили виставку живопису і фотографії Андре ван дер Вендена “Картини без кордонів: Україна – Польща – Нідерланди”, яка триватиме до 30 березня.
Цей проект об’єднав роботи, присвячені польському місту-курорту Щавно-Здруй, яке художник відвідує з 15-літнього віку і надихається його зимовими краєвидами, а ще рідними весняними Нідерландами з їх квітучими полями та Львову, в який митець закохався з першого погляду.
“Майже шістдесят років тому на уроці географії я дізнався про Лемберг, – каже Андре ван дер Венден. – Перший раз відвідав його у 2008-ому. Це був туристичний візит. За кілька днів намагався подивитися всі визначні пам’ятки. Та це, як виявилося, було нездійс­ненним завданням, адже історична спадщина колосальна. Проте цих кількох днів було досить, аби заразитися “вірусом любові” до Львова”.
До 6 березня в залах музею триватиме благодійна виставка-продаж творів з метою збору грошей на лікування відомого мистецтвознавця, директора коледжу ім. І. Труша Василя Отковича, в якого діагностували онкологічне захворювання. Зараз проводять черговий етап лікування, що вимагає значних коштів. Тож колективи Львівського коледжу декоративного й ужиткового мистецтва ім. І. Труша та Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького звертаються до львів’ян і гостей нашого міста, шанувальників мистецтва з проханням долучитися до неї і придбати один або кілька творів львівських художників.

На виставці представлені 39 робіт таких знаних митців, як А. Бокотей, В. Одрехівський, Л. Медвідь, М. Шимчук, Р. Василик, І. Шумський, В. Москалюк В. Ярич, Б. Буряк, І. Франк, М. Откович, М. Демцю, М. Андрущенко, О. Андрущенко, І. Марчук, В. Риботицький, О. Роюк-Багринівська, М. Могилат, П. Сипняк, Ю. Лесюк, Н. Откович, Л. Яремчук та інші.
Василь Откович – кандидат мистецтвознавства, доцент, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, член Спілки художників України. А також знаний в Україні дослідник народного іконопису, автор монографій, альбомів, наукових каталогів, численних публікацій, присвячених питанням давнього і сучасного мистецтва, проблемам музейної справи та мистецької освіти.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4228 / 3.97MB / SQL:{query_count}