Про що думав Шевченко, дивлячись на зорі?

У Львові презентують нову абетку-енциклопедію від Видавництва Старого Лева

У Видавництві Старого Лева вийшла унікальна абетка-енциклопедія маловідомих фактів про Кобзаря –  “Шевченко від А до Я” для родинного читання, завдяки якій діти та дорослі дізнаються про талановитого живописця, прозаїка, поета, драматурга, співака, актора, скульптора Шевченка. Текст до видання написав відомий шевченкознавець Леонід Ушкалов, а проілюструвала книгу художниця Анастасія Стефурак.
Яка була улюблена пора року в Шевченка? У які очі він полюбляв заглядати – карі, блакитні, а може, зелені? Про що він думав, дивлячись на зорі? Про все це можна дізнатися, відкривши абетку-енциклопедію “Шевченко від А до Я”. Видання впорядковане за ключовими словами, розміщеними в алфавітному порядку. І кожне слово – ключ до біографії та життя Кобзаря. 
“Шевченко від А до Я” я написав на одному подихові, – зауважує професор Леонід Ушкалов. – Які в ній гасла? Спершу “Автопортрет”, потім “Бог”, “Весна”, “Горизонт”, “Ґравюра”, “Дружба”… Чому я обрав саме ці, а не інші гасла? “Автопортрет” – тому що Шевченко намалював понад три десятки автопортретів, “Бог” – тому що творчість великого поета пройнята трепетним відчуттям присутності Абсолютного, “Весна” – тому що всі найголовніші події в житті Шевченка сталися навесні…”

До речі, це вже третя абетка-енциклопедія із серії видавництва (дві попередні книги розповідали про Івана Франка та Митрополита Андрея Шептицького). На черзі ще дві – про Лесю Українку і Богдана-Ігоря Антонича.
За тиждень у Львові відбудуться презентації нового видання, під час яких читачі матимуть змогу відчути Кобзаря так, наче поруч з ними жива людина, а не постамент. 10 березня в Книгарні “Є” (просп. Свободи, 7) о 18.30 розпочнеться літературна зустріч “Шевченко від А до Я” устами сучасних поетів” Мар’яни Савки, Олени Галети, Ірини Старовойт, Маріанни Кіяновської, Остапа Сливинського. Автори говоритимуть про те, які паралелі можна провести між поезією Шевченка і сучасною, чи є в них точки перетину; який спадок отримали ті, що творять зараз, від того, хто творив до 1861 року.
А наступного дня в Національному музеї ім. А. Шептицького (просп. Свободи, 20) о 14.00 стартує майстер-клас художниці Анастасії Стефурак та екскурсія виставкою творів Тараса Шевченка. Діти разом із Анастасією малюватимуть нові-старі декорації життя Тараса Шевченка, а також матимуть нагоду роздивитися оригінали його картин, автопортрети, офорти, графічне оформлення видання “Гайдамаків”, перо, яким він писав, одне з перших видань “Кобзаря”…
22.03.2017 11:59
http://vk.com/id14342875

Леонід Ушкалов:«Ми не повинні боятися сказати, що кращої поетеси, аніж Леся Українка, важко знайти у світовій літературі, що Сковорода - феноменальний філософ, що Драгоманов - видатний історик, що Шевченко - геній, який випереджав свій час... Бо це справді так. Ми повинні докласти усіх зусиль, аби український світ знали не лише за прізвищами політиків та спортсменів» Із львівської презентації книги "Шевченко від А до Я" https://goo.gl/r8yVS2


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7864 / 4.47MB / SQL:{query_count}