Від студентів до майстрів

У нашому місті триває одразу три виставки, які “Пошта” радить оглянути поціновувачам мистецтва

Днями в галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 35) відбулося урочисте відкриття виставкового проекту The Wood, який триватиме до 27 лютого. Представлена експозиція репрезентує доробок студентів та випускників кафедри художнього дерева ЛНАМ на сучасному етапі розвитку.
Виставка має на меті показати високий професійний рівень студентів кафедри художнього дерева та відкрити глядачеві нові формотворчі, естетичні та концептуальні можливості традиційного матеріалу, який ніколи не втратить актуальності.
До експозиції ввійшли кращі фондові роботи студентів і випускників. Вона демонструє широкий діапазон форм, тем, ідей і технік, з якими працюють студенти на кафедрі художнього дерева. На виставці представлені декоративні панно, рельєфи, різьблений декор, скульптурна пластика, сучасні меблі, елементи предметного дизайну, концептуальні інсталяції тощо, виконані з найбільш популярного в усі часи матеріалу – натурального дерева різних порід і фактур. У деяких роботах зустрічається й синтез матеріалів: поєднання з елементами металу, текстилю, скла, кераміки чи каменю. Вказаний проект репрезентує своєрідний зріз розвитку львівської школи художнього дерева 2000-их років у контексті сучасних мистецьких тенденцій та пошуку нових ідей для наповнення і нового осмислення матеріалу для формування художнього образу

Куратори виставки – старший викладач кафедри Ігор Зварич і доцент Ігор Стеф’юк.

У арт-галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) до 20 лютого ще можна оглянути виставку живопису в техніці емалей Олексія Коваля “Зустріч”. Лише два роки тому тут же відбулася перша персональна виставка цього київського художника. Тоді Олексій представив на ній свої дерев’яні панелі, вкриті листами міді, на яких створив живопис у техніці гарячої емалі. Виставка просто вразила поціновувачів мистецтва! Особливо припали до душі глядачам портрети в оточенні прекрасних барокових орнаментів. З тих пір шанувальники творчості Олексія Коваля постійно запитують: коли буде ще одна можливість побачити це незвичайне мистецтво? 

Як стверджує сам художник, усі зустрічі в нашому житті невипадкові. Часом буває так, що зустрічаєш людину, чуєш музику, бачиш картину і відчуваєш, що знав її завжди, розумієш її до найменшої риси. Напевне, так виглядає доленосний зв’язок, що тягнеться за нами крізь всі наші життя.
Саме такою – доленосною – є зустріч із творчістю Олексія Коваля. Його картини емаллю називають кодом нації, квінтесенцією всього, що ви бачили чи знаєте про Україну, природу, подорожі, життя. Особливо привабливою є надзвичайна довговічність живопису з емалі. Скільки б століть не минуло, ці картини не зміняться. Тому й теми для творів Олексій вибирає позачасові. Через них можна відчути зв’язок поколінь.

На виставці Олексія Коваля “Зустріч” представлені нові твори майстра із серій “Україна”, “Пейзаж”, “Натюрморти” в техніках гарячої емалі, а також не бачені досі у Львові кольорові офорти художника. Уже цього року побачені вами картини виставлятимуть у Одесі, Києві, Торонто, Відні.

Неодмінно радимо оглянути виставку іконопису “Архангели” Уляни Ших. Роботи майстрині виставляють у гостинному домі “Архистратиг” (вул. Винниченка 20-а), розташованому в подвір’ї церкви святого Михаїла. У експозиції для широкого загалу до 8 березня представлена серія ікон, виконаних для церкви Зішестя Святого Духа (вул. Зелена, 106). 
“Маємо саме той випадок, коли робота ставить перед тобою кількарівневі завдання. Не тільки формальні, як зобразити, а й філософсько-психологічні, який стан передати. Хто такі – ці Архангели, навіщо вони, яку роль відіграють у житті кожної людини. На противагу хаосу буденності існує світ вищий, впорядкований, мудро задуманий. Чітка єрархія ангельських сил, визначеність їх служіння дає певність у тому, що все є важливим для Господа, тому Він створив безліч ангелів та Архангелів – слуг Божих для прояву любові і турботи про людей – дітей Його улюблених, – розповідає про свої роботи Уляна Ших. – Існує думка, що людина стає подібною до тих осіб, в товаристві яких вона перебуває. Своїм завданням я бачила створити такі образи, в “товаристві” яких віруючі відчували б любов Бога до них і ту безкінечну турботу, яку Він проявляє”.
Уляна Ших народилася 21 червня 1977 року в місті Коломия Івано-Франківської області. Навчалася в Коломийській художній школі, на художньо-графічному факультеті Прикарпатського університету та іконописному факультеті Львівської національної академії мистецтв.
У 2006 році виконала частину розписів у святилищі церкви Петра і Павла, що в селі Липники Пустомитівського району Львівської області. А в 2015-ому брала участь у виставці “Ікони на камені” в музеї Українського католицького університету.
Підготувала Марічка Ільїна. Фото: Олег Огородник, facebook
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0165 / 4.4MB / SQL:{query_count}