Від “Ангелів Сихова” до “Тіла Шульца”

Видавництво Старого Лева представить унікальний ілюстрований літературно-енциклопедичний путівник Львовом

Справжнім подарунком для прихильників літератури та міста Лева стане унікальний путівник “Львів – місто натхнення. Література”. Книга щойно з’явилася у Видавництві Старого Лева з ініціативи офісу “Львів – Місто літератури ЮНЕСКО” та за підтримки управління культури Львівської міської ради. Упорядницею видання є Ольга Муха. 
Під однією обкладинкою читач знайде “10 натхнень Львова”: кого, як та за яких обставин надихає наше місто, опис культурних локацій Львова, де черпали натхнення та матеріал для роботи десятки відомих українських (і не тільки) літераторів, та власне інформація про поетів і письменників, що творили і творились Львовом упродовж різних епох та культур.

Чому Львів – місто літератури, а не лише місто шоколаду, кави, дощу? Бо у 2015-ому він першим в Україні ввійшов до світової Мережі креативних міст – UNESCO Creative Cities Network, здобувши почесний титул міста літератури. 
“Задум книги, яку ми підготували до річниці здобуття цього титулу, полягав у тому, щоб занурити читача у світ минулої та сучасної літератури Львова, щоб чіткіше позначити на мапі міста літературні місця і маршрути, – пояснює упорядниця путівника Ольга Муха. – Ця книга є мозаїкою з імен, вулиць, кам’яниць, подій та, безперечно, текстів (…) Характерних цитат і невеликих творів, які передають вдачу міста, – цинічного та романтичного, неймовірно чуттєвого та подекуди жорстокого, трохи зухвалого, часто гонорового, невдячного й відданого, словом, усякого”.

Родзинкою літературно-енциклопе­дичного путівника стали твори сучасних письменників, яких надихнуло наше місто. Не всі вони львів’яни, та всіх їх об’єднує небайдужість до Львова, який кожному дав щось своє: комусь – спокій, комусь – приємну метушню каварень, непересічний матеріал для спостережень і нових книг чи дуже інтимні спогади. Серед іншого читач знайде у книжці письменницькі розповіді, чому для Юрія Андруховича “Львів – завжди”, прочитає пікантну “Історію трьох яєць і одного Львова” Андрія Куркова, дізнається, як “Мені пощастило”, вустами Тараса Прохаська, трохи зазирне під “Тіло Шульца” від Гаськи Шиян та упізнає  “Ангелів Сихова” Сергія Жадана... А ще дізнається про культурні майданчики міста, бібліотеки, видавництва та визначні події в літературному житті Львова.


Презентації путівника “Львів – місто натхнення. Література” відбуватимуться у Львові наступного тижня впродовж двох днів у “Дзизі” (вул. Вірменська, 35): у четвер, 2 лютого, о 18.00 в рамках дискусії “Як писати (про) літературу?” і в п’ятницю, 3 лютого, о 18.00 під час презентації-гри “Львів – місто натхнення. Література”. 
08.02.2017 12:15
http://vk.com/id14342875

«Важливо розуміти, що путівник – не є енциклопедією, - каже Катерина Міхаліцина. - Це відправна точка на літературній мапі Львова, що приведе допитливого читача до потрібної йому інформації і наштовхне на глибші роздуми та дослідження. Ця книга покликана показати різний Львів, даючи читачу максимум лаконічної й різнопланової інформації». Трішки з першої презентації книги у Львові https://goo.gl/ohxCiZ


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9785 / 4.48MB / SQL:{query_count}