Венявський, Ліст і Шуман

У Львівській філармонії відбудеться “Святкова музична феєрія”

У вівторок, 27 грудня о 19.00 в Львівській філармонії розпочнеться “Святкова музична феєрія”, яка поєднає три надзвичайних концерти Генріка Венявського, Ференца Ліста і Роберта Шумана у виконанні солістів Володимира Винницького (фортепіано), Наталії Хоми (віолончель) і Єлизавети Ткачук (скрипка).
Концерти, мазурки, полонези, концертні п’єси польського композитора Генріка Венявського входять у золотий фонд скрипкової музики. Кожен концертуючий скрипаль має в репертуарі твори цього маестро. Музичний доробок, який звучатиме на вівторковій імпрезі – Другий концерт для скрипки з оркестром ре-мінор – це лірико-романтичне полотно. Всі частини  твору об’єднані однією ліричною темою – темою кохання, мрій про прекрасне. Від далекого ідеалу, що вабить за собою, до святкового тріумфу і перемоги світлого начала.
Перший концерт для фортепіано і симфонічного оркестру Мі-бемоль мажор угорського композитора Ференса Ліста – це надзвичайно віртуозний твір. За задумом митця розділи відповідають чотирьом частинам звичайного симфонічного циклу. 
А от віолончельний концерт німецького композитора Роберта Шумана – це квінтесенція романтичного образу цього інструменту. Сам композитор дав йому назву “концертштюк”, підкресливши, що цей твір одночастинний і надзвичайно віртуозний. Дійсно, три частини концерту виконуються без перерви, утворюючи величезний монолог віолончелі, в якому лаконічні оркестрові tutti немовби розставляють свої розділові знаки. Партія віолончелі вимагає ідеального “співу” на інструменті. Концерт оркестрований дуже м’яко. Хоча сам Шуман висловлювався проти віртуозності як самоцілі, віолончельний концерт її зовсім не позбавлений: є пасажі в першій частині, і співучі подвійні ноти в другій. Проте каденція у фіналі концерту багатьом солістам здається занадто скромною, і вони розширюють її в декілька разів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7776 / 4.35MB / SQL:{query_count}