800 років духовної пригоди

Львівський музей історії релігії запрошує на виставку “Святий Домінік і домініканці”

В французькій Тулузі 800 років тому іспанський чернець Домінік Гусман заснував орден братів-проповідників, який отримав папське затвердження і благословення. З нагоди цього ювілею Музей історії релігії спільно з монастирем домініканців у Львові відкрили банерну виставку “Святий Домінік і домініканці. 800 років духовної пригоди”. Її можна оглянути до 29 січня 2017 року  за адресою площа Музейна, 1. Із виставки ви дізнаєтесь про історію ордену протягом восьми століть і його сьогодення. Основними сферами діяльності домініканців були проповідь Євангелії, вивчення наук, освіта, боротьба з єресями, місіонерська діяльність.
Святий отець Папа Римський Франциск говорячи про ювілейний рік ордену домініканців відзначив: “Вісімсотріччя спонукає нас згадати про мужів і жінок віри та пера, контемплятивних та місіонерів, мучеників й апостолів милосердної любові, які несли Божі ніжність та лагідність на весь світ, збагачуючи Церкву та показуючи нові можливості для втілення Євангелія через проповідування, свідчення та любов”.
Місіонерська діяльність отців домініканців у багатьох країнах світу  розгорнулася ще у ХІІІ столітті. Діяли вони і в Україні, у Києві й Львові, де збудували монастирські комплекси. Донині окрасою міста Лева є Домініканський монастир і костел. Однак 1946 року ченці покинули місто. І лише після 65-річної перерви повернулися до Львова, “столиці Руської провінції”. Відродження сьогодні духовного й історичного надбання, отці–проповідники вбачають у несенні слова Божого через проповідування, навчання, пастирське служіння вірним, а також у поверненні собі привілею бути інтегральною складовою українського культурного простору і наукового життя, в діалозі любові з усіма людьми доброї волі, як заповідав Господь.
Є в експозиції “Святий Домінік і домініканці. 800 років духовної пригоди” й експонати нашого музею: скульптури, гравюри, картини які доповнюють життя проповідників у Львові. В Музеї історії релігії (площа Музейна, 1) відвідувачі можуть також переглянути фільм “Святий Яцек (Одровонж) апостол слов’ян”. Святий Яцек – місіонер-домініканець, який, згідно з переказом, 1228 року прибув до Києва і заснував там монастир для свого згромадження. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7878 / 4.36MB / SQL:{query_count}