Від Коцюбинського до Куркова

У Львові презентують диск аудіоказок “Воїни АТО читають казки дітям”

Сьогодні, 20 грудня, о 17.30 у львівській культовій кав’ярні “Вірменка” відбудеться презентація диска унікального мистецького проекту “Воїни АТО читають казки дітям”. Подія відбудеться у форматі  зустрічі воїнів з вихованцями Львівської школи-інтернату №2, під час якої учасники проекту зачитають уривки з казок та поспілкуються з дітьми.   
Збірка казок поділена на три блоки: “Казочки для малят”, “Українські героїчні казки” та “Карпатські легенди”.  Більшість казок – народні, проте є й кілька авторських, серед них казки українського класика Михайла Коцюбинського та сучасного всесвітнього відомого письменника Андрія Куркова. 
Організатори розповсюдять диски серед дитячих будинків, інтернатів, у тому числі й закладів для дітей з вадами зору у Львові та інших містах. Частину дисків волонтери повезуть нашим воїнам на схід, а також дітям у прифронтовій зоні. Крім того, охочі зможуть знайти диски з 18 грудня у “Вірменці”.  На початку 2017 року організатори обіцяють презентувати онлайн-версію збірки казок, які начитали українські військові. 
В проекті взяли участь 18 воїнів АТО, більшість з яких уже демобілізовані. Вони служили в лавах ЗСУ і добровольчих батальйонів у 2014 – 2016 роках. Серед них 17 хлопців та одна дівчина. Це офіцери і рядові солдати з різних куточків України: Львова, Харкова, Дніпра, Чернівців. Воїни пройшли найтяжчі бої, виносили з поля бою поранених, були у полоні, захищали Донецький аеропорт (так звані кіборги). На фронті учасники проекту служили  розвідниками, медиками, кулеметниками тощо. А в мирному житті ще навчаються у вишах, працюють інженерами, геологами, діджеями. 
Проект “Воїни АТО читають казки дітям” зародився в кав’ярні “Вірменка” і спершу мав на меті вшанування пам’яті загиблих героїв та залучення до суспільної активності воїнів – завсідників закладу. В підсумку проект перетворився на мистецько-соціальний, адже завдяки йому бійці проходять певну інтеграцію та арт-терапію, а точніше казкотерапію, почуваються потрібними, через казки передають досвід та знання дітям, розповідають про себе через казкових героїв, про те, що добро завжди повинне перемагати зло, що треба бути чесним і допомагати іншим. Серед учасників проекту лише один воїн – професійний актор, який працює в театрі, решта учасників майже не мали подібного досвіду, але при цьому чудово впоралися з роллю казкарів. Крім того, цей проект має на меті створити позитивний образ військового для дітей. 
Організатори висловлюють подяку партнерам та друзям проекту: Львівському центру надання послуг учасникам бойових дій, “Hand Made по-львівськи”, “Для Армії руками волонтерів”, звукорежисерові Миколі Дзюдзі, творчій майстерні “Малявка”, гуртам Troye Zillia та Burdon Folk Band.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.6228 / 4.35MB / SQL:{query_count}