LvivMozArt: нова музична історія

Днями в старому трамвайному депо відбувся концерт-презентація нового проекту, який планують провести у Львові в серпні наступного року

Львів і Моцарт... “Що їх об’єднує?” – спитаєте ви. “В більшості прізвище Моцарт асоціюється виключно з геніальним віденським класиком. Діяльність і творчість його батька Леопольда та молодшого сина Франца Ксавера Моцарта відомі лише найдопитливішим шанувальникам, яких цікавить не лише творчість, а й життя, родина та оточення Вольфганга-Амадея. Проте є одне європейське місто, що має особливий сентимент до Моцарта-юніора, – пояснює  музикознавець, доктор мистецтвознавства, лауреат премії ім. М. Лисенка Любов Кияновська. –  Мовиться про Львів. Тут він прожив 30 років і став аматором багатьох музичних інституцій, авторитетним педагогом та виконавцем. Для багатьох львівських інтелігентів Франц Ксавер Моцарт був символом нашого культурного відродження та усвідомлення багатої духовної історії після здобуття Україною незалежності”.
 
 фото: Руслан Литвин
І хто б подумав, що влітку 2017 року Львів стане містом, з якого візьме початок нова музична історія – фестиваль LvivMozArt, присвячений 190-літтю професійної діяльності у Львові композитора, піаніста, диригента, педагога Франца Ксавера Моцарта. Саме такі амбіційні плани мають ініціатори та організатори цього проекту – випускниця Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, диригент і асистент генерального музичного директора Баварської державної опери Оксана Линів та представники мистецького і бізнесового кіл Львова, серед яких президент Львівського туристичного альянсу Андрій Сидор, ресторатор Марк Зархін і громадський діяч Олег Мацех. Вони вважають, що подія ввійде в музичну історію не тільки України, а й світу, адже пов’яже традицію та сучасність і статне платформою обміну між Сходом і Заходом. 
LvivMozArt триватиме з 18 по 25 серпня 2017 року в нашому місті. У програмі передбачені поєднання концертів і оперних вистав (MozArtGALA), майстер-класи і вистави експериментального театру (MozArtLAB), мистецькі виставки і кінопокази (MozArtART), доповіді, панельні дискусії та семінари (DISCOVERMozArt), а також унікальна розвивальна музична програма для дітей (MozArtKIDS). Під час фестивалю відомі майстри і молоді таланти об’єднаються для пошуку нових шляхів співпраці між Україною та Європою і для поширення на культурному й інтелектуальному рівнях спадку класичної музики.
Чого ж чекати від LvivMozArt, могли собі уявити гості концерту-презентації фестивалю, який відбувся в суботу, 10 грудня. Перш за все інновацій та несподіваних поєднань, про що свідчить, зокрема, вибір локації для події – старе трамвайне депо, яке отримало нове життя як соціальний хаб Lem Station із цілковито європейськими виглядом та атмосферою. І звичайно ж, саме після прослуховування концерту можна скласти уявлення про музичну складову фестивалю. Оксана Линів створила ефектну і водночас гармонійну програму: основну її частину становлять твори, написані представниками композиторської династії Моцартів і ще кількох відомих європейських композиторів, як-от Георг-Фрідріх Гендель і Ріхард Вагнер. Разом із ними цього вечора прозвучала творчість українських композиторів – арія Аретеї з опери “Алкід” Дмитра Бортнянського і вражаючий “Небесний щедрик” Івана Небесного, яким музиканти закінчили концерт і його ж виконували на біс! Та будь-яка, навіть найгеніальніша програма не спрацює без майстерних виконавців. Як на мене, й тут Оксана Линів влучила в ціль, зробивши ставку на молодих, талановитих і незвичних. Перш за все похвалю львів’ян – Академічний симфонічний молодіжний оркестр “INSO-Львів” і Державну академічну чоловічу хорову капелу “Дударик”. Хотілось би виокремити й солістів: Анну Ель-Хашем (сопрано) і Віктора Андрійченка (контртенор), які успішно працюють в Німеччині, та фантастичного виконавця Сашу Рекерта, що солював на унікальній скляній гармоніці. Його виступи самі по собі сприймалися як окремий перфоманс – заворожливий і зосереджуючий водночас. І звичайно ж, враження від музики доповнював цікавий відеомапінг, створений Володимиром Стецьковичем.
Тож уже зараз, після концерту-презентації, можна стверджувати, що організатори LvivMozArt не лише задумали фестиваль із надзвичайними цілями, але й почали творити нову музичну історію. Проект заручився підтримкою Міжнародного фонду Mozarteum Salzburg, Beethovenfest Bonn,  Міністерства закордонних справ Німеччини, іноземних видань та мистецьких телеканалів ARTE і ZDF. Залишається сподіватися, що представники нашої влади і львів’яни не залишаться байдужими до цієї події. Що ж, побачимо...
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7236 / 4.1MB / SQL:{query_count}