“Етновир” повертається!

Колективи з різних країн світу вражатимуть львів’ян і гостей міста танцями та неповторним колоритом

З 24 по 28 серпня у Львові зберуться колективи з різних країн світу і представлять увесь колорит свого фольклору на Міжнародному фестивалі “Етновир”. Цього року участь у фесті візьмуть фольклорні колективи із Сербії, Польщі, Чехії, Індії та, звичайно ж, з України. Основною локацією фестивалю стане головна площа нашого міста – Ринок. А особливі заходи в рамках фестивалю відбуватимуться на площі Музейній. 
“Щороку ми обираємо нові колективи, які виділяються харизмою та сильною хореографією. Зараз долучили до учасників дуже яскравий колектив – Panghat Performing Arts Group із Індії, – каже директор Міжнародного фольклорного фестивалю “Етновир” Андрій Сидор. – Колектив добре відомий у світі завдяки розмаїттю народних танців. Деякі з них, кажуть, були передані самим Крішною. Не має значення, чи вони на честь богів, а чи для проведення весіль – кожен танець має свої традиційні костюми й оригінальну народну музику. Львів’янам та гостям міста буде на що подивитися”.

Panghat Performing Arts Group  представляє 23 номери, створені хореографом Дейвом Чайтаньєю – майстром священних і традиційних танців. Завдяки веселощам та динаміці цей колектив переносить глядачів у серце справжніх традицій Гуджарату. Під час свого першого виступу в Україні Panghat представить і новий вид музики, пов’язаний із храмовою традицією.
“Ми дуже раді, що виступатимемо на фестивалі “Етновир” у Львові. Чули, що це гарне місто, – розповідає Дейв Чайтанья. – Наш колектив складається з 21  учасника. Всі вони – талановиті музиканти, танцюристи та співаки. Привеземо зі собою частинку нашого фольклору: запальні танці, унікальні костюми та цікаві постановки, поділимось своїми легендами і рецептами нашої кухні”. 
На фестивалі виступлять і гості із Сербії. Ансамбль “Нікола Тесла” був заснований у 1926 році в Белграді як пісенний. У тому ж році засновники ансамблю написали листа відомому на весь світ ученому Ніколі Теслі, щоб попросити в нього дозволу назвати ансамбль його іменем. Через два місяці вчений відповів, що надзвичайно радий дати свою згоду. Ансамбль із самого початку пропагує фольклор народів цього регіону. Багатий репертуар, гармонійні рухи, грайливі ритми народних танців Сербії привернули увагу і симпатії глядачів та заслужили гучні оплески на концертах.

Румунію на “Етновирі” цього року представлятиме народний ансамбль Cununa Carpatilor, заснований у 1948 році. Висока якість шоу, різноманітність репертуару, колоритні костюми та неймовірно яскраві виступи зробили Cununa Carpatilor успішними представниками румунського фольклору в його найбільш автентичних формах у різних країнах світу: США, Китаї, Камбоджі, В’єтнамі, Лаосі, Судані, Данії, Швеції, Норвегії, Італії, Німеччині, Греції, Туреччині, на Кіпрі, у Франції, Болгарії, Угорщині, Великобританії, Голландії, Сирії, Польщі, Україні, Італії, Португалії, Китаї, Іспанії та Австрії.
Окрім них, на фестиваль приїде чеський ансамбль Handrlak із серця фольк­лорного регіону Словацко. Народні традиції та особливості цього регіону відображені у виступах колективу, який показує роботу в полі, зокрема збір урожаю, колядування на Різдво тощо. Артисти ансамблю носять народні костюми, що уособлюють водночас і багатство, і бідність регіону. Танці супроводжуються оркестром народних музик, які грають на цимбалах, скрипці, контрабасі, альті й кларнеті.
Беззаперечними улюб­ленцями цьогорічного фес­тивалю стане польсь­кий ансамбль Ziemia Mys­le­nicka, який вміло поєднує надзвичайно красивий автентичний польський фольклор зі справжнім сценічним захопливим видовищем. Його багаторічна програма збагачується точно відтвореними, повними барвистих прикрас народними костюмами, що відповідають характеру регіону. Безсумнівна перевага – справжній оркестр народних інструментів, до складу якого входять професійні музиканти. Виступи колективу Ziemia Myslenicka популярні в усьому світі.

Уже відомо, що 26 серпня на головній сцені “Етновиру” виступить відомий львівський фольк-бенд “Бурдон”. У репертуарі гурту присутні традиційні мелодії, ритуальні пісні, давні балади і жваві танці. А ще музиканти “Бурдону” грають на інструментах, звучання яких кличе до життя давно забутий світ: предок скрипки фідель, балканські тапан і бузукі, орієнтальна дарабука, шведська морахарпа, українська ліра колісна та гуцульська дримба.
А один із найстаріших в Україні колектив – львівський ансамбль “Галичина” відсвяткує на сцені фестивалю 70-річчя! Його заснував відомий український хореограф Ярослав Чуперчук у 1946 році. Перша назва ансамблю була “Чорногора”, а теперішню він отримав завдяки великій програмі, заснованій на фольклорі нашого регіону, яку підготували з нагоди 700-річчя Львова в 1956 році. Відтворення унікальних стандартів і невичерпне багатство вокального й хореографічного фольклору на сцені зробили неймовірний внесок в успіх гурту, і протягом короткого часу він здобув визнання та популярність не лише в нашій країні, а й за кордоном. Звання заслуженого ансамбль отримав у 1963 році. З тих пір відвідав величезну кількість міст у цілому світі й досі не перестає дивувати та захоплювати своїм мистецтвом. “Галичина” не є звичайним танцювальним колективом – її учасники співаки і танцюристи одночасно. Глядачів приваблює майстерність, нестандартність, особливий колорит, що вирізняє ансамбль з-поміж інших танцювальних колективів. А деякі хореографічні постановки з його репертуару ввійшли до “золотого фонду” і стали класикою українського танцю. “Півторак”, “Голубка”, “Волошка”, “Чепурненька” – знані й улюблені не тільки серед українських глядачів. “Галичина” брала участь в різних фольклорних фестивалях у Франції, Бельгії, Великобританії, Данії, США, Канаді, Італії, Португалії та інших країнах. У 2000 році ансамбль  став членом Міжнародної ради організацій фестивалів фольклору і традиційних мистецтв (CIOFF), яка функціонує під егідою ЮНЕСКО, а в 2003-ому – членом IOV (Міжнародної організації народної творчості).

Також у рамках “Етновиру” відбудеться “Етнофешн” – показ мод у етностилі від учасників фестивалю та відомих дизайнерів. Традиційно діятиме ярмарок “Кухні народів світу”. Кожен колектив просто на площі Ринок представить  відвідувачам улюблену традиційну страву свого народу, можна буде скуштувати й традиційні українські наїдки.
Відвідувачі фестивалю спостерігатимуть за процесом приготування та спробують культуру інших країн “на смак”! А ще під час фестивалю відбудуться батли оркестрів і традиційний вечір дружби – Вечір єднання та взаєморозуміння.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.9790 / 4.12MB / SQL:{query_count}