Література жахів – новий тренд?

У рамках 23 Форуму видавців відбудеться проект “Ктулху під ліжком, Кінг у шафі”

Цьогорічний Форум видавців, який триватиме в нашому місті з 15 по 18 вересня, окрім традиційного книжкового ярмарку, готує для відвідувачів і чимало тематичних програм. Гадаємо, свою аудиторію знайде проект “Ктулху під ліжком, Кінг у шафі: література жахів в Україні”, організований літературним об’єднанням “Зоряна фортеця” спільно з творчим об’єднанням “ЛіТерра”.
Ще кілька років тому ніша літератури жахів в Україні була практично порожньою і представлена у великій мірі лише перекладами творів Стівена Кінга.
“Ми пов’язували це з тим, що новини в Україні не поступаються фільмам жахів, і тому читачі не зацікавлені в додатковому адреналіні”, – каже координатор проекту Олег Сілін.
Але за останні півтора року ситуація почала стрімко змінюватися: з’явилися конкурси оповідань, у результаті яких вийшли збірки “Повна темрява”, “Світильник Джека”, “Після опівночі”. “Клуб сімейного дозвілля” почав видавати перекладні антології оповідань “Що ховається у сутінках”, “Колір зла”, Видавництво Жупанського – випуск повного зібрання творів класика літератури жахів Говарда Лавкрафта, з’явився фестиваль “темних напрямків” “Некрономікон”.
Тож чи означає це, що література жахів стане новим трендом в Україні? Відповідь на це та інші запитання й шукатимуть учасники проекту “Ктулху під ліжком, Кінг у шафі: література жахів в Україні”: директор Видавництва Жупанського, видавець творів Лавкрафта Олексій Жупанський; письменник, укладач збірок “Світильник Джека”, “Після опівночі” Олександр Дмитровський; письменник, культуролог, який цього року представив літературний арт-бук жахів “Мороки” Олександр Михед; провідний бібліотекар Львівської центральної бібліотеки для дітей та юнацтва Тетяна Пилипець, з якою говоритимуть, як літературу жахів сприймають підлітки; заві­дувач редакції видавництва “Клуб сімейного дозвілля” Галина Сологуб; перекладачі, котрі працювали над творами Стівена Кінга, Анатолій Пітик і Катерина Грицайчук.
Саме ці люди під час 23 Форуму видавців спробують розібратися, що означає такий сплеск інтересу до літератури жахів, чи буде він сталим, чи стихне за рік-два, чи з’явиться в Україні нова повноцінна жанрова ніша.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.8706 / 4.07MB / SQL:{query_count}