Емоція та інтелект у рівновазі

Виставка кераміки та малярства члена Спілки художників України, доцента Інституту архітектури Національного університету "Львівська політехніка" Ярослава Шеремети у Національному музеї у Львові стала для митця ювілейною - 3 березня він відзначив 70 років.

vystavka.jpgВиставка кераміки та малярства члена Спілки художників України, доцента Інституту архітектури Національного університету "Львівська політехніка" Ярослава Шеремети у Національному музеї у Львові стала для митця ювілейною - 3 березня він відзначив 70 років.

Оскільки у цій культурній скарбниці Ярослав Шеремета уже мав персональну виставку десять років тому, то до експозиції включив лише твори кераміки, живопису, акварелі, створені відтоді. Звичайно, не всі, а дещицю із тих ідей, які вдалося реалізувати.

"Цей художник характерний рідкісною працьовитістю та зібраністю творчої волі, - говорила на відкритті відомий мистецтвознавець, заслужений діяч мистецтв України Любов Волошин, - рівновагою інтелектуального, логічного та емоційного. Належачи до покоління, яке свого часу створило школу львівської кераміки, Ярослав Шеремета не випадає з нього, а перебуває  на рівних. І саме в кераміці найбільш виразно виявляє  своєрідність як обдарування, так і світогляду. Цей художник - національний не лише тематикою, а й пластичною мовою - справді заслуговує, аби його пізнавати глибше".

Зрештою, як звучало на відкритті, чимало його колег цінують Ярослава Шеремету ще й через інше: чесність, правдивість, порядність. За словами скульптора і кераміста Марії Савки-Качмар, цей художник ніколи не залишить бруду на своєму робочому місці, не потерпить бруду й у стосунках. І саме ця риса є визначальною у його творчій праці.

"Я мріяв вивчитися на живописця, - розповідав присутнім Ярослав Шеремета. - Але того року на цей відділ у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва не було прийому. Тому опинився на відділі художньої кераміки. Але бажання малювати не покидало мене ніколи. За цей час справді щиро полюбив і  кераміку, але живопис та акварель цікавлять не менше".   

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6302 / 3.97MB / SQL:{query_count}