Кіно французькою

Від четверга в арт-залі "Кінопалацу" триває програма фільмів "Франкофонія. Світ кіно". Організатори Тижня франкофонії, серед яких посольства  франкомовних країн (зокрема, Франції, Канади, Бельгії, Швейцарії тощо) та компанія "Артхаус-трафік", пропонують кілька фільмів з тих куточків землі, де говорять французькою...

Caramelhaute.jpg 

Від четверга в арт-залі "Кінопалацу" триває програма фільмів "Франкофонія. Світ кіно". Організатори Тижня франкофонії, серед яких посольства  франкомовних країн (зокрема, Франції, Канади, Бельгії, Швейцарії тощо) та компанія "Артхаус-трафік", пропонують кілька фільмів з тих куточків землі, де говорять французькою...

Отже, програма фестивалю складається із кінокартин різних країн та жанрів, що зібрані разом дають багатобарвну картинку франкомовного кіно з усіх усюд.

Ліванська стрічка Надін Лабакі "Карамель" ("Caramel",
95 хв.) брала участь в одній з паралельних програм Каннського фестивалю-2007 - двотижневику режисури. П'ять жінок, що мешкають у Бейруті, зуст­річаються в салоні краси, цьому різнобарвному замкненому світі, де перетинаються кілька поколінь. Між ними точаться розмови, вони звіряють одна одній свої таємниці. Чоловіки, секс, материнство - це основні теми їхніх інтимних та відвертих бесід, що зав'язуються між стрижкою та епіляцією за допомогою карамелі.

Події комедії Лієса Салема "Маскарад" ("Mascarades", Франція, 92 хв.) відбуваються в алжирському селі. Гордовитий та пихатий Мунір мріє, щоб його оцінили належним чином. На заваді визнання стоїть його сестра Рім - посміховисько усього села. Одного разу сп'янілий Мунір, хизуючись, заявляє всім, що якийсь заможний іноземець має намір взяти шлюб з його сестрою. Ця брехня затягне Муніра та його родину у безліч пригод та зовсім змінить їхнє життя... "Лієс Салем створив енергетичну та іскрометну комедію в дусі золотого віку італійських комедій", - пише "Le Point".

Швейцарський байопік Домініка Осеніна-Жирара "Анрі Дюнан, "Червоне на хресті" ("Henry Dunant, "Du Rouge Sur La Croix", 99 хв.) розповідає про засновника "Червоного Хреста та  Півмісяця" Анрі Дюнана, першого лауреата Нобе­лівської премії миру. Ідеаліст та романтик, гуманіст та мрійник, Анрі Дюнан наполегливо боровся за те, щоб переконати світові уряди у необхідності створення товариства з надання допомоги, яке піклувалося б про поранених на полі бою солдатів, незважаючи на їх національність...

Ще один біографічний фільм приїхав з Канади: "Моріс Рішар" ("Maurice Richard", 125 хв. Реж.: Шарль Бінаме) - це історія знаменитого хокеїста, у якого була лише одна мрія - стати хокеїстом національної ліги. Сильний дух і пристрасть перетворили його на легенду.  Він б'є рекорди на льоду і спричиняє суперечки поза спортивними аренами. Часопис "Maclean's" назвав стрічку "найкращою спортивною драмою з часів "Скаженого бика".

І ще одна канадська картина "Велика Спокуса" ("La Grande Seduction", 110 хв., реж.: Жан-Франсуа Пульо) теж брала участь у двотижневику режисури в Каннах та стала володарем призу глядацьких симпатій у Сандансі. Жермен, простий мешканець села, намагається переконати міжнародну компанію  збудувати завод на околиці Санта-Марії-Ля-Модерн, портового селища, де більшість мешканців - безробітні. Але компанія вимагає присутності лікаря у селищі.  Під керівництвом Жермена селяни роблять все можливе, щоб привабити молодого лікаря... "Кумедний, як історія про рибалку, чарівний, як день, проведений на березі моря ... Блискучий успіх кмітливості та по-макіавеллівськи чудовий", - пише "Le Devoir".

"Порядний комерсант" ("Un Honnкte Commerсant", Бельгія - Люксембург, 86 хв., реж.: Філіп Бласбанд) зібрав зоряний акторський склад - головні ролі у картині зіграли Філіп Нуаре та Йоланда Моро. В основі сюжету - допит у по­ліцейському відділку. Губерт Веркамен марно намагається видати себе за порядного комерсанта, тому що інспектори Бекс та Деноот добре знають його як небезпечного наркоділка. Вони використовують усі прийоми, щоб отримати зізнання. Проте Веркамен, якого підтримує загадковий привид, не здається і, врешті-решт, сам починає ма­ніпулювати інспекторами... Ця стрічка - захопливий психологічний детектив із надзвичайною грою акторів.

Початок усіх сеансів - 17.20. Фільми демонструються з українськими субтитрами.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4567 / 4.01MB / SQL:{query_count}