Українське по-європейськи

На концерті британського співака у Львові звучатимуть твори на слова Шевченка і Шекспіра

У четвер, 9 червня, о 19.00 у Львівській обласній філармонії в рамках XXXV Міжнародного фестивалю музичного мистецтва “Віртуози” британський співак українського походження Павло Гунька та британсько-німецький піаніст Річард Уайлдс презентують слухачам унікальну програму української класичної мистецької пісні “Шевченко і Шекспір. Мрії, відчай, прагнення”. 
Вже багато років британсько-український бас-баритон Павло Гунька поряд із зірковою оперною кар’єрою присвячує себе відродженню та популяризації у світі української вокальної класичної музики. Павло є засновником і мистецьким керівником проекту Ukrainian Art Song, в рамках якого у одній із найпрестижніших студій світу Glenn Gould Studio вже записані понад 350 творів таких композиторів, як Микола Лисенко, Кирило Стеценко, Яків Степовий, Станіслав Людкевич, Стефанія Туркевич, Василь Барвінський, Денис Січинський, а попереду ще запис понад 600 творів. Ukrainian Art Song – це на сьогодні найбільший міжнародний проект зі створення студійних записів української класичної музики. 
Культурно-громадська діяльність Павла Гуньки зосереджена на тому, щоб українська мистецька пісня ввійшла у історію європейської музики на рівні з творчістю цього жанру німецьких, французьких чи російських композиторів і щоб співаки різних національностей включали до свого репертуару твори українських композиторів. Важливо, аби мистецька пісня частіше звучала і в Україні. 
Програма концерту складається з двох частин. У першій прозвучать твори Миколи Лисенка, Якова Степового і Стефанії Туркевич. Співак ретельно вибудовує програму таким чином, щоб окремі твори утворювали яскраву й цілісну драматургію. Розпочинає програму пісня “У неділю вранці-рано”, у якій Лисенко бере фрагмент-думу з поеми Шевченка “Невольник” і створює розбудовану епічну музичну оповідь. Саме цей твір став інспірацією для концепції цілого концерту. Павло надає значної уваги площині сценічної дії та підпорядковує свою інтерпретацію законам театру, які він знає досконало завдяки тридцятилітньому досвіду на оперній сцені. “Музика для кожного співака повинна починатися не з першої заспіваної ноти, а з моменту появи його на сцені”, – стверджує Павло Гунька. 
В другій частині концерту прозвучить вокальний цикл українського композитора Олександра Яковчука, написаний на замовлення Павла Гуньки у 2009 році. Це музичне втілення 12 сонетів Шекспіра в українському перекладі Остапа Тарнавського. У цьому циклі використовується послідовно кожен із 12 тональних центрів, що є характерною аналогією до знаменитого “Добре темперованого клавіру” Йоганна-Себастьяна Баха. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.0351 / 4.08MB / SQL:{query_count}