Екскурсія мистецьким Львовом

Куди піти і де можна побачити все найцікавіше. “Пошта” підготувала невеличкий огляд виставок у нашому місті

Вчора у виставковому залі Львівського історичного музею (пл. Ринок 6, 3 поверх) відкрили виставку “Історія та культура кримських татар”, яку створив музей спільно з кількома кримськотатарськими організаціями. 
Цей проект – своєрідне фрагментарне відображення процесу становлення кримськотатарського етносу, його боротьби за незалежність, розвитку культури, освіти. На виставці представлені зразки архітектурних шедеврів кримських татар (насамперед мечеті), живописні та графічні полотна, вироби ремісничих цехів (зокрема посуд), національний одяг, предмети побуту, релігійного культу. Висвітлена історія кримськотатарських сімей, які зазнали репресій у радянські часи. Незважаючи на проблеми, що виникли з перевезенням частини експонатів на виставку, вона змогла достатньою мірою представити багатогранність історичного та культурного розвитку кримськотатарського народу.
Арт-галерея просто неба “Щось цікаве” (пл. Ринок, 13) до 10 червня запрошує львів’ян і гостей міста на виставку Марини Ковальчук Watercolor Impression.
До експозиції ввійшли акварельні роботи художниці, які передають враження авторки від прекрасного та унікального навколишнього світу. Образи тварин, пейзажів Криму потребували багато копіткої праці й уважного ставлення до деталей.
Марина Ковальчук народилася 29 січня 1985 року в місті Улан-Батор (Монголія). У 1991-ому переїхала з батьками до Ялти. В 2002-ому вступила до Міжна­родного державного університету ім. Дер­жавіна (Москва) на факультет дизайну інтер’єру. А в 2006 році повернулась до Ялти та продовжила навчання в Кримському державному гуманітарному університеті на факультеті графічного дизайну. Саме там художниця почала експериментувати з фарбами і техніками в пошуках свого особистого стилю малювання. З 2010-го Марина живе та працює у Львові. Основні напрямки її роботи – живопис, ілюстрування дитячих книжок, створення листівок та портрети домашніх улюб­ленців. Крім того, художниця займається розписом та реставруванням меблів. Малює переважно тварин та пейзажі, тому що, з її слів, щирість і бездоганність природи надихає та захоплює.
Також до 10 червня працюватиме фотовиставка “Боґдановіч/ Равський”, яку експонують у кафе-вітальні Центру міської історії (вул. Академіка Богомольця, 6). Роботи фотохудожників Мацея Боґдановіча та Євгена Равського – яскравий приклад праці з історичним контекстом та створення нових метафоричних нашарувань. Автори подають кілька рівнів подій у межах одного візуального стилю, породжуючи таким чином дезорієнтацію глядача у історичному контексті. Їхні роботи – це не лише простір змодельованого світу, а й місце народження нових символів та інтерпретацій серед аудиторії.
“Я підправив традиційні ландшафти за допомоги гротескних образів на перетині сновидінь наяву, вигадки і сучасної образності, – коментує свій проект “Імітація правди. Невже?” фотохудожник Мацей Боґдановіч. – Традиційний інструментарій колажу можна було б замінити тут якимись технологіями, але дух залишається той самий”.
Проект Halywood Євгена Равського також використовує колаж з метою “допов­нити реальність”. Ця гра слів, гра з відомою, впізнаваною назвою Hollywood, що вже стала словом-символом, означенням країни кіно, країни мрій, у поєднанні з латинським Haly (скорочення від “Галичина”) демонструє потенцію Галичини та Львова.
У фойє Львівської філармонії впродовж місяця працюватиме виставка графіки та живопису, приурочена до ХХV Міжнародного фестивалю музичного мистецтва “Віртуози”. Ідея виставкового проекту полягає у поєднанні різних видів мистецтва – музики, графіки і живопису. Автори живописних робіт ознайомилися з програмою та концепцією фестивалю, у яких представлена класична музика бароко, класицизму, рококо, романтизму та модерну. Обравши творчість певного автора чи конкретну композицію, яка сподобалася найбільше, в своєму живописному творі митці прагнули відобразити ті емоції, асоціації та відчуття, на які їх надихнув прослуханий твір. У підсумку виникли інколи непередбачувані, проте оригінальні, нестандартні, візуально виразні образи, які можна буде побачити на виставці. В проекті взяло участь 15 молодих талановитих художників – студентів і випуск­ників Львівської національної академії мистецтв та Коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша. Куратор виставки – кандидат мистецтвознавства, голова ГО “Арт-Модуль” Іван Білан.
І стільки ж часу триватиме ще одна виставка “Родом із дитинства”, яку відкрили учора в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8). Вона об’єднала полотна Анни Атоян, Олени Каменецької-Остапчук, Ольги Падовської та Петра Сипняка. Куратор – Зоріана Мірус. 
Видатний педагог і письменник Януш Корчак писав, що “…без ясного, пережитого у всій повноті дитинства життя людини є скривдженим”. Для більшості цей час – солодка пора безтурботності, ніжності та любові, коли кожен день насичений маленькими і великими відкриттями та яскравими враженнями. З дорослішанням такі переживання стають рідкіснішими й тьмянішими, а вміння дивуватися і дивитися на світ широко розплющеними очима зберігають лише щасливці.
“Завдяки чотирьом талановитим художникам у червні маємо нагоду зануритись у найсвітліші спогади з нашого дитинства”, – кажуть організатори виставки.
В галереї мистецтв Primus (вул. Лесі Українки, 16/5) завтра відкриють виставку інтуїтивного живопису “Навколо світла” Людмили Лисиці. Мисткиня є представницею інтуїтивного живопису, її картини – це не лише твори мистецтва, а й духовна і творча практика. Творам Людмили Лисиці притаманна чарівна витонченість, прозорість, глибокий філософській зміст і метафоричність, яскравий авторський почерк. Головним своїм учителем художниця називає природу. Особливим захопленням в її житті та творчості є квіти. Понад 15 років запорізька художниця і стиліст Людмила Лисиця вивчає психологію і східну філософію, володіє глибокими знаннями з психосоматики людини. Окремим напрямком діяльності, що тісно пов’язаний з усією її творчістю, є вивчення психології кольору: його впливу на стан людини, нюанси використання для передачі почуттів, емоцій та настрою.
Творчий шлях Людмили Лисиці почався у Запоріжжі в 1987 році, окрім живопису, вона успішно реалізовується як стиліст, модельєр і психолог. Картини художниці є в приватних колекціях у Європі, Америці та Китаї.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8761 / 4.12MB / SQL:{query_count}