Docudays UA завітає до Львова

Майже тиждень у нашому місті демонструватимуть найкращі документальні фільми року

З 7 по 12 червня Міжнародний фестиваль документального кіно Docudays UA покаже у Львові хіти цьогорічного фестивалю. Їхні герої – звичайні люди, які прагнуть змін. Ці історії є ілюстрацією того, на що здатен наш “внутрішній двигун”, і черговим доказом того, що світ тримається на небайдужих людях. Фільми розкажуть про пастора з Маріуполя, засновників “Ґрінпісу”, шерифів із українського села Cтара Збур’ївка та примарну Північну Корею.
Покази відбуватимуться у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17). Демонструватимуть чотири документальні кінострічки – “Майже святий” Стіва Гувера, “Як змінити світ” Джеррі Ротвелла, “Українські шерифи” Романа Бондарчука та “У променях сонця” Віталія Манського.
DOCU/ХІТ – це новий фестивальний проект, який згодом має стати повноцінним прокатом документального кіно в Україні. Попри те, що креативна документалістика нині стає глядацькими хітами, поза фестивалем у нашій країні фактично немає будь-якої дистрибуції документальних робіт (режисери можуть розраховувати на показ фільму один-два рази на рік).
“З’являється фільм про боксера Кличка чи про співака Вакарчука, його дають у прокат, а постійної можливості піти у вихідні на документальний фільм у кінотеатр не існує, – каже режисер фільму “Українські шерифи” Роман Бондарчук. – Вітчизняні телеканали їх теж не показують, вважаючи, що глядач до неігрового кіно не доріс. Але це помилково, озираючись на досвід Docudays UA. Я впевнений, що треба використовувати всі можливості для показів, щоб зацікавити цим жанром. Що більше ставатиме глядачів, то більше нових фільмів з’являтиметься”.
Його фільм також можна буде побачити в кінотеатрі. Це історія про самоорганізацію громади в складний для країни час. Двоє шерифів зі Старої Збур’ївки, не чекаючи приїзду міліції чи інших служб порятунку, допомагають односельцям вирішувати будь-які проблеми. Фільм є призером найбільшого фестивалю неігрового кіно в Європі IDFA.
На фільм-відкриття фестивалю “У променях сонця” Віталія Манського два дні вишиковувалися довжелезні черги. Для того, аби знімати в одній із найзакритіших країн світу – Північній Кореї, режисер згодився фільмувати за наперед написаним сценарієм про життя восьмирічної школярки в Пхеньяні. Утім місцеві партійні працівники навіть не могли уявити, яку “послугу” зробили Манському. 
Захопливий і відвертий фільм “Як змінити світ” розповідає про ініціативу, що народилася силами кількох ентузіастів. 1971 року компанія друзів попливла до зони ядерних випробувань: їхній протест сколихнув світ, започаткувавши “Ґрінпіс” та визначивши сучасний рух “зелених”. 
А от “Майже святий” – справжній трилер про український Маріуполь, який спродюсував найзагадковіший голлівудський режисер Терренс Малік. Головний герой – священик і місцевий авторитет Геннадій Мохненко зробив собі ім’я, силоміць забираючи бездомних дітей-наркоманів із міських вулиць. Та з часом домівка для безхатьків перетворилася на Республіку Пілігрим, яка живе за власними законами.
З 2 по 16 червня DOCU/ХІТ у компанії з режисерами та героями фільмів побуває у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Львові та Маріуполі. З 22 по 29 серпня покази відбудуться в Одесі, а з 25 по 28 серпня в Херсоні. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0967 / 4.09MB / SQL:{query_count}