Стань супергероєм – врятуй Казкову країну від Мороку!

До 16 травня у Львові триватиме найбільше книжкове свято для юних читачів – Дитячий Форум. Як не розгубитись і знайти цікаві саме вам події з-поміж 500 запропонованих організаторами, знає “Пошта”

фото: Олег Огородник (2)
Віднині впродовж чотирьох днів у Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) триватиме одна з найбільших подій для розвитку та радості дітей і їхніх батьків – Дитячий Форум. Для гостей Свята книги організатори підготували 500 заходів – читання, конкурси, квести, ігри, майстер-класи, наукові досліди, спортивні розваги, інтерактивні уроки з фізики, астрофізики, біології, екології, літератури, події для дошкільнят та батьків, а також книжкові новинки для дітей від українських видавців. На форумі очікують понад 15 000 відвідувачів – дітей, батьків, учителів, вихователів, бібліотекарів, переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого читання “Книгоманія” з 21 області України, Львова та Києва, а також районів Львівської області. Під час фестивалю українські видавці презентують 8000 нових книжок для дітей. 
На нього завітають відомі дитячі письменники, перекладачі й ілюстратори: Іван Андрусяк, Галина Вдовиченко, Леся Воронина, Сашко Дерманський, Мар’яна Савка, Катерина Міхаліцина, Катерина Бабкіна, Анатолій Дністровий, Галка Крук, Наталка Малетич, Наталка Іваничук, Тетяна Стут, Тарас Шило, Дара Корній, Олександр Есаулов, Марина Рибалко, Алевтина Кахідзе, Катерина Штанко, Наталка Гайда, Юлія Пилипчатіна та багато інших. Вони спілкуватимуться з відвідувачами на зустрічах, автограф-сесіях і в творчих майстерня.
На Дитячому Форумі триватиме одразу три квести. Під час бібліотечного діти дізнаються про історію створення книги, інновації у видавничій справі, які з’являлися на певних етапах і в певні епохи. Всі учасники квесту отримають свою власну книгу. Гру проведуть спільно з Науковою бібліотекою Львівського нац­університету ім. І. Франка. 
В музейному квесті музеї та дитячі видавництва в ігровий спосіб презентують гостям заходу свою діяльність. Серед учасників – музей “Дрогобиччина”, Львівський музей історії релігії, Львівський історичний музей, Музей народної архітектури і побуту “Шевченківський гай”, Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Возницького, Київський літературно-меморіальний музей-квартира П. Тичини. 
А видавничий квест відбудеться в рамках Книжкового ярмарку. Кожен його учасник повинен відповісти на 11 запитань від 11 видавництв – учасників Книжкового ярмарку і відгадати таємне гасло. Правильну відповідь можна знайти на стенді видавництва, і його працівник за це відкриє літеру гасла. 
Для маленьких науковців різних вікових категорій покажуть видовищні експерименти і проведуть майстер-класи, інтерактивні лабораторні практикуми, стендові покази. Всі ці заходи спрямовані на зацікавлення дітей у науковій діяльності, винахідництві та технічній творчості незалежно від віку. Їх проводитимуть спільно з Малою академією наук України, НУ “Львівська Політехніка”. А ще юним відвідувачам запропонують програму “IT для дітей”, під час якої вони зможуть дізнатися, що таке програмування, комп’ютерний дизайн, робототехніка, 3D-друк і моделювання.
Навіть наймолодшим відвідувачам Форуму нудьгувати буде ніколи, адже спеціально для них організатори спільно з Львівською школою Монтессорі, “Веселим вуликом” та іншими центрами дошкільного розвитку підготували програму для дошкільнят.

Тим часом батьків, учителів та представників бізнесу і громадськості чекають на освітньому майданчику. Саме тут дискутуватимуть про створення навчального середовища для дітей, яке стимулюватиме їх учитись, розвиватись та реалізовувати свій потенціал, адже освіта – це справа кожного. 
Крім того, гостей запрошують до участі в литовсько-українському проекті “На острові ілюстраторів”. В його рамках відбудеться серія мистецьких майстер-класів литовських і українських художників для дітей учасників АТО і переселенців. Учасники – Паулюс Юодішюс, Єва Бабілайте, Дмитро Кузьменко, Христина Лукащук, Юлія Пилипчатіна, а також режисер Сауле Дегутіте, яка разом із дітьми готує фінальний перфоманс. 
І звичайно ж важко уявити Дитячий Форум без його найвідомішої складової – Фестивалю дитячого читання “Книгоманія”. Впродовж чотирьох днів триватиме заключний етап конкурсу “Книгоманія-2016”. Переможці обласних етапів з 20 областей України, міст Львова та Києва і переможці конкурсу з усіх міст та районів Львівської області (разом 100 дітей і 50 супроводжуючих бібліотекарів) візьмуть участь в літературних заходах, майстер-класах з різних видів творчості та мистецтва, які проводять художники, письменники, актори та інші митці, відвідають бібліотеки, книгарні та видавництва. Конкурс “Книгоманія” проводять з 2002 року. Він спрямований на популяризацію читання серед дітей та підлітків. 

Супергероєм може стати кожен!

У рамках проведення Дитячого форуму відбудеться велика гра “Країна героїв”, учасниками якої можуть стати відвідувачі фестивалю віком від 6 до 13 років. За задумом ініціаторки гри Наталки Бабалик Дитячий Форум – це Казкова країна, яку збирається охопити Морок. Ця зла сила стирає кольори, емоції, думки. Все повинне стати сірим, нудним, нецікавим і врешті-решт зникнути. Врятувати Країну можуть тільки діти, їхня відкритість, незіпсованість і кмітливість. Творчість та фантазія знесилюють Морок. Вони командами і поодинці прибувають на Дитячий Форум і прокачують у таємних майстрів свої суперсили. За участь в кожному із заходів діти отримають відповідні відзначки – кольорові наліпки – і залишать їх на карті Країни. Морок розсіюється, помітно щезає крок за кроком. Кольорова карта Країни – це перемога, спільна й особиста. Країна врятована, а кожен з її рятівників стає сильнішим, кращим, завзятішим.
Увесь простір Дитячого Форуму умовно поділений на вісім майданчиків, де можна прокачати вісім відповідних суперсил: творчу – на мистецьких та рукодільних майстер-класах; рвійну – на спортивних і танцювальних заходах; перевтілювальну розкриють театр, кіно, фото- та мультиплікаційне мистецтва; чуйну розвинуть екологія та мандри; грайливу розбудять настільні ігри та різноманітні забави; зачудовану можна отримати на читаннях, лекціях, зустрічах із літераторами; питливу – на наукових дослідах та експериментах; пам’ятливу – у квестах (музейному, бібліотечному і видавничому).
Особливою місією учасників гри є здобуття восьми різних суперсил. Вісім – це магічне число, яке тримає рівновагу між світами і веде до нескінченності, символ відновлення, перехід на новий рівень. Володарі вісімки – супергерої, котрі творитимуть захопливу Казкову країну.
Гра передбачає елементи несподіванки, заохочувальні виграші, азарт. Головною нагородою стануть оновлені, збагачені усілякими прокачаними вміннями учасники. Це засвідчать особисті вірчі грамоти, які будуть вручені героям за володіння чотирма будь-якими суперсилами та супергероям – за всі вісім суперсил – після закінчення їхньої участі в грі.

Вхід

Зверніть увагу – вхід на Дитячий Форум платний! Вартість квитків при завчасному придбанні: на один день – 20 грн, на чотири дні – 40 грн; безпосередньо при вході: на один день 30 грн, на чотири дні – 40 грн. Участь у всіх заходах та майстер-класах безкоштовна! Квитки можна замовити на сайті kasa.in.ua, в касах “ОТ-ОТ” на просп. Свободи, на вул. І. Федорова (біля домініканського собору) і в касах Львова за адресами: вул. Дорошенка, 19; пл. Ринок, 10; просп. Свободи, 37. Завдяки сприянню благодійників організатори свята можуть забезпечити вільний вхід для: особливих дітей, сиріт, напівсиріт, дітей учасників АТО і волонтерів АТО, переселенців, дітей з багатодітних та малозабезпечених родин; пільгових категорій: учасників АТО, волонтерів АТО, осіб із обмеженими можливостями, пенсіонерів; працівників дошкільних навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл, закладів позашкільної освіти, бібліо­текарів дитячих бібліотек, педіатрів та працівників дитячих лікарень і поліклінік, соціальних працівників, які супроводжують дітей; татів з дітьми.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5526 / 4.15MB / SQL:{query_count}