Унікальна гармонія класики і джазу

Львівська філармонія запрошує на вечір музики Джорджа Гершвіна

В п’ятницю, 18 березня, о 19.00 у Львівській обласній філармонії розпочнеться вечір музики американського композитора Джорджа Гершвіна. У виконанні відомого львівського піаніста Мирослава Драгана та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під керівництвом Богдана Дашака прозвучать найкращі твори симфонічної та фортепіанної музики Джорджа Гершвіна: симфонічна сюїта “Американець у Парижі”, “Рапсодія в стилі блюз” для фортепіано з оркестром та Концерт для фортепіано з оркестром. Соліст-концертмейстер оркестру – скрипаль-віртуоз Олександр Божик.
Гершвін – один із тих композиторів, які вдало поєднували у своїй творчості класичну музику і джаз. У його творах відчутний вплив французьких композиторів-імпресіоністів. Його музика академічно досконала, сповнена життєвої енергії та джазової винахідливості. 
“Коли торкаєшся музики Джорджа Гершвіна, то відчуваєш радість, яка постійно з тобою. Ця музика дуже оптимістична, хоч там трапляються нотки смутку, як-от у “Рапсодії в стилі блюз”. Це американська мрія у тому втіленні, яке ми могли б уявити. Концерт для фортепіано з оркестром також надзвичайно оптимістичний, безтурботний та елегантний”, – пояснює Мирослав Драган.
Джордж Гершвін дуже хотів навчатися у Моріса Равеля – геніального французького композитора. Саме з таким наміром і приїхав до Парижа. Після зустрічі з Равелем у 1928 році написав симфонічну сюїту “Американець у Парижі”,  де яскраво проявив свою майстерність. Моріс Равель сказав Гершвіну, що він геніальний у своїй творчості, тому не потребує навчання. 
“Ось така була віддача настільки вишуканого та естетичного композитора Моріса Равеля до багато в чому іншого, навіть протилежного Джорджа Гершвіна, який поєднав класику і джаз, – веде далі Мирослав Драган. – До слова, Моріс Равель є автором скрипкової сонати, друга частина якої написана в стилі блюз. І якщо це не вплив Джорджа Гершвіна, то у всякому разі відголос. Такі паралелі досить цікаві”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.3758 / 4.06MB / SQL:{query_count}