Квітень у Вроцлаві стане “Львівським місяцем”

У рамках проекту “Європейська столиця культури – 2016” українські митці продемонструють свої досягнення в музиці, літературі, кіно і сучасному мистецтві

В квітні у Вроцлаві відбудеться масштабна презентація сучасного культурного життя України “Львівський місяць” (Miesiаc Lwowski). Це буде символічний час між католицьким і православним Великоднями. У рамках цього заходу протягом 30 днів Вроцлав відвідають близько сотні українських митців: поетів, прозаї­ків, режисерів, музикантів, кураторів, художників, перформерів та інтелектуалів з різних сфер. Запланована насичена й різноманітна арт-програма, створена у співпраці з українськими кураторами, а саме концерти, дискусії, літературні зустрічі, майстер-класи, виставки, перфоманси, освітні розваги для дітей, кінопокази. Крім того, у Вроцлаві з’являться ціла “Львівська вуличка” та “Львівська кав’ярня”.   
У літературній програмі буде презентована найновіша українська поезія, створена від початку Революції Гідності та укладена в антологію “Листи з України”. Не бракуватиме й дискусій щодо актуальних суспільних тем України. Фестивальним клубом, місцем більшості зустрічей і серцем проекту стане на час квітня львівський клуб “Під клепсидрою”. Музичні концерти та літературні зустрічі створять основний ритм життя клубу. Тут відбудуться зустрічі з українськими поетами, інтелектуалами, джазові концерти, виступи етногуртів, презентації експериментальних проектів на межі літератури, музики та візуального мистецтва. На “Львівській вуличці” запрошують гостей до майстерень сучасних і традиційних ремесел, а також на каву.
У кіноцентрі “Нові горизонти” на відвідувачів чекає показ найновіших трендів в українському кінематографі. Презентують усе найновіше та найбільш якісне в українському ігровому кіно та документалістиці. Покази супроводжуватимуть зустрічі з авторами, режисерами та акторами. Кіномова, як відомо, найкраще може розповісти про культуру, суспільство та світогляд сучасної України. Внаслідок цього проекту глядачі повинні отримали своєрідний “канон українського кіно” – фільмів, які варто переглянути європейцю, аби пізнати і зрозуміти Україну.
А відкриватиме “Львівський місяць” експозиція “Український зріз: переТворення – ІІІ Трієнале сучасного українського мистецтва”. Її підготовка вже залучила до участі понад 50 українських художників, які продемонструють понад дві сотні арт-об’єктів з усієї нашої країни.
Організатори проекту говорять про подію так: “У час між католицьким та православним Великоднями, у час примирення і проростання нового ми презентуємо в центрі Європи сучасну молоду й цікаву Україну. Вперше у історії конкурсу “Європейська столиця культури” учасниками стало місто з-поза меж Європейського Союзу. Львів буде містком, через який протягом квітня Європа зможе сягнути всієї України”.

 “Європейська столиця культури” призначається ЄС на один рік, впродовж якого місто отримує великі можливості для демонстрації свого культурного життя. 2016 року “Європейською столицею культури” став Вроцлав. Щоби продемонструвати, що межі Європи не завершуються на території Євросоюзу, Вроцлав поділився титулом столиця культури зі Львовом та залучив до своїх акцій львівські культурні середовища. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.5828 / 4.08MB / SQL:{query_count}