Від акварелі до офорта

Львівська національна галерея мистецтв ім. Б.Г. Возницького запрошує на виставку художника Юрія Кириченка

З 9 по 31 березня у Львівській національній галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького експонуватимуть виставку творів заслуженого художника Республіки Дагестан Юрія Кириченка.
Народився Юрій Кириченко у 1933 році в Баку. Свою творчу діяльність розпочав як художник-ілюстратор, співпрацюючи з книжковими видавництвами, для яких оформив десятки художніх книг та підручників. Далі багато подорожував Середньою Азією, малював картини, спілкувався з пересічними людьми. Результатом цих подорожей стали дев’ять великих серій полотен, найбільша з яких – “Мої сучасники”. 
Художник  часто бував у Львові. Зачарований красою нашого міста, він створив серію чудових архітектурних пейзажів, які стануть акцентом виставки.
Юрій Кириченко працює в техніці акварелі, офорта, часто використовує італійський олівець, фломастер. Він належить до того типу художників, які поєднують у собі авантюризм, пристрасть до подорожей та глибокий артистизм. Його по-репортерськи гостре око фіксує живі сцени, побачені в різних місцях: чайхані, на східному базарі, на сільській вуличці, на алеї перед оперним театром. У творах митця суворий вигляд кавказького аулу змінюється радісними видами львівських вуличок, а сповнена сонця середньоазійська мечеть – трагічними образами знедолених.
За свою багаторічну творчу діяльність Юрій Кириченко брав участь у понад 120 різноманітних виставках художніх творів в Україні, Польщі, Болгарії, Росії.
У 2013 році митця удостоїли почесного звання заслужений художник Республіки Дагестан. З 2015-го він проживає і працює у Львові. На даний час його приваблюють експерименти в галузі акварельної техніки. Незважаючи на поважний вік, художник повний сил та енергії, у нього багато нових задумів і планів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6840 / 4.06MB / SQL:{query_count}