“Бранці” розкриють таємниці Майдану

В український прокат виходить новий документальний фільм від творчого об’єднання “Вавилон’13”

Із 25 лютого в кінотеат­рах Львова можна буде подивитися новий документальний детектив Володимира Тихого і творчого об’єднання “Вавилон’13” “Бранці”. Фільм приурочений до річниці лютневих подій 2014 року. Українська прем’єра “Бранців” відбудеться 18 лютого у столиці, львівська – 23 лютого о 19.00 в кінотеатрі “Планета Кіно Форум”.  У нашому місті фільм представлять режисер  Володимир Тихий, герої кіноісторії Сашко Клочко та Іван Бубенчик і продюсери Марко Супрун та Ігор Савченко.
Події фільму розгортаються в страшний для України час – 20 лютого 2014 року, коли підрозділи сил спеціального призначення відкрили вогонь по протестувальниках, убивши понад 50 осіб та поранивши понад 200. Хаос, що настав у рядах правоохоронних органів у поєднанні зі страхом протестувальників бути репресованими, призвів до офіційного “відбілювання” вже й без того складного злочину. 
Під час заворушень Олександр Клочко (Сашко), студент факультету біології, притиснув до стіни військовослужбовця внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ у коридорі Жовтневого палацу за декілька кроків від снайперського вогню. Солдат, подібний до Сашка, мав трохи більше як двадцять років, брудний, весь у сажі від палаючого Майдану, виснажений майже до смерті та розгублений. Сашко переконує його скласти зброю і бере у полон. В той момент він розуміє абсурдність жахіття, що навколо нього. І цей солдат стає метафізичним відображенням Сашка з іншого боку барикад. Через кілька місяців Сашко, який допомагав переносити поранених та вбитих з Інститутської, розпочинає власні пошуки цього солдата.
Через анексію Криму і вторгнення російського спецназу на територію Східної України Сашко змушений шукати бранця у зоні конфлікту або, іншими словами, в АТО. Там він зустрічає Івана Бубенчика, українського бійця-добровольця і товариша-активіста з часів Майдану, який приховує таємницю, що може розпалити революцію або підірвати режим крихкого перемир’я.
Варто звернути увагу, що головні герої “Бранців” – нинішні жителі Львова: студент-біолог Сашко Клочко, який розшукує полоненого “вевешника”, та Іван Бубенчик, який трапляється на шляху Сашка і розповідає таємниці про події Майдану. 
Робота над фільмом розпочалася в липні 2014 року під час з’їзду родин Небесної сотні. Анімаційну частину “Бранців” створили Анатолій Лавренішин і Анастасія Тиха. У фільмі звучить музика Антона Байбакова та гурту “Океан Ельзи”. Прокат фільму здійснюється за підтримки Державного агентства України з питань кінематографії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.0862 / 4.07MB / SQL:{query_count}