Живопис “тет-а-тет”

Завтра у нашому місті відкриють виставку картин Михайла Сидоренка

Завтра, 10 лютого, о 16.00 Львівська національна галерея ім. Б.Г. Возницького (вул. Стефаника, 3) запрошує на відкриття виставки Михайла Сидоренка теte-а-tеte. Це зустріч віч-на-віч  художника із природою і моделлю та врешті із самим собою. Це погляд просто в очі, без посередників. Це дослідження, це експеримент, це вихід із шаблона. Це розмова тиха і спокійна, без екзальтації. Але це розмова пристрасна. Художник запрошує до діалогу зі своїми творами. На виставці будуть представлені понад 80 полотен – краєвиди та міські пейзажі з пленерів в Україні, Італії, Франції та США. А також ню і жанрові картини.
Михайло Сидоренко – автор сучасного пейзажу, міського пейзажу, ню та жанрової сцени. Його роботи представлені в приватних колекціях України, Франції, Люксембургу, США, Великобританії, Австралії та Росії. Крім того, є в художніх колекціях La Salle museum (Філадельфія, США), Українського музею (Нью-Йорк, США), Національного музею у Львові, палацу Антоновичів (Львів), колекції Norwell Reece (США), Галереї НаУКМА (Київ), Львівському палаці мистецтв.
“Автор визнає певну медитативність малярського акту, а зв’язок із природою є для нього “неминучою умовою творчості”. Він схильний до розлогих панорамних пейзажів, монументальна величавість яких “розвантажується” ковзаючими ландшафтами мелодійними, вібруючими лініями – ніби безпосередніми “посилами” від серцебиття, – вважає професор мистецтвознавства Роман Яців. – За типологічними ознаками частина його пейзажів тяжіє до симфонізму, в такт якого у відповідних моментах прориваються локальні імпресіоністичні “партії”. Відтак Михайло Сидоренко стає містифікатором великих ландшафтних форм, у яких небо, гори і вода становлять цілісний монумент величавої краси, в якій промовляє Вічність. Мистець часто використовує фактуру, “кладучи” барву мастихіном та підсилюючи гостроту крайобразу експресивною манерою письма. Особливо тонкої світлоколірної градійованості він досягає у жанрі ню, розчиняючи зображення в дзеркалі власної екзистенції. Однаково цікаво художник працює у камерному та епічному пейзажах, вправно режисеруючи простір і формуючи цілісний образ природи. Тональна організація планів вирішується точно знайденими вальорами, що свідчить про глибину малярського темпераменту Михайла Сидоренка”. 

“Михайло Сидоренко – художник, наділений глибоким, вдумливим аналітичним підходом до творчості. У його інтенсивній малярській практиці можна простежити значний шлях творчих шукань, зміну різних етапів, коли мистець поступово осмислював різні творчі проблеми, – пояснює професор мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України Любов Волошин. – Звідси його милування пейзажем, ню, натюрмортом, де сюжет радше метафоричний, і через це найвиразніше виявляється суть формально-пластичного задуму”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.7817 / 4.07MB / SQL:{query_count}