“Криниця для спраглих”

В музеї Українського католицького університету впродовж місяця триватиме виставка акварелей Тетяни Павлик

фото: Андрій Польовий
Музей Українського католицького університету та художниця Тетяна Павлик запрошують львів’ян і гостей міста оглянути виставку акварелей “Криниця для спраглих”, яку розмістили в атріумі філософсько-богословського факультету УКУ (вул. Хуторівка, 35-а). До експозиції ввійшло сімдесят робіт, створених мисткинею впродовж тридцяти років. Близько 60-ти з них – середнього і великого формату.
Враховуючи локацію проведення виставки, основ­ний акцент художниця зробила на картинах релігійної тематики, а також на тих, які мають глибокий філософський зміст. Однак це далеко не всі теми і жанри, у яких працює Тетяна Павлик. “Криниця для спраглих” здивує поціновувачів мистецтва різноманітністю і збалансованістю водночас.
“Ця виставка – мої кращі роботи за понад тридцять років. Вона вже трохи помандрувала Україною: двічі її демонстрували у Києві, в Сумах, на Прикарпатті і в моєму рідному Франківську. До Львова ж привезла уже доповнену “Криницю для спраглих”:  тут, окрім інших, представляю й роботи, створені після Майдану. Тоді багато часу провела у Києві, багато пережила, взагалі не могла малювати, а повернувшись додому, переосмислила все і передала свої емоції на папері, – каже Тетяна Павлик. – Ті події важливі для мене, бо коли є можливість щось змінити – треба неодмінно це робити. Того ж принципу дотримуюсь і в своїй роботі, у акварелях. Люблю бути новатором: використовувати різний папір – від найдорожчого акварельного до звичайного обгорткового, м’яти папір, на якому малюватиму, використовувати білила. Значно цікавіше, коли маю можливість працювати по-різному – від класичних робіт і прийомів до цілком нових, навіть революційних. Я революціонер за вдачею! В цій експозиції представлені не всі мої творчі вибрики. Признаюся, напевно ніколи не припиню експериментувати, навіть іти всупереч правилам”.
Тетяна Павлик народилася, живе і працює в Івано-Франківську. Фах здобула у Львові – відділ оформлення та ілюстрації книги Українського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова (1990 р.). Член Національної спілки художників України (1999 р.), член Національної спілки фотохудожників України (2005 р.). Перший лауреат Національної молодіжної премії ім. Михайла Дерегуса (1998 р.), лауреат обласної мистецької премії ім. Ярослава Лукавецького в галузі образотворчого мистецтва (2014 р.), відзначена Подякою голови Івано-Франківської обласної ради (2015 р.) та Державною стипендією для видатних діячів культури і мистецтва України (2015 – 2016 рр.). Нагороджена дипломом другого ступеня на Республіканському конкурсі книги в Києві (1991 р.) за оформлення та цикл ілюстрацій до збірки лірики Лесі Українки “Хвилі моєї туги” (1991 р., Львів, вид-во “Каменяр”), дипломом першого ступеня на Всеукраїнській виставці “Галичу-1100” (1999 р., Івано-Франківськ), дипломом першого ступеня на міжнародній виставці-конкурсі “Під зіркою Вифлеєма-2000” (2000 р., Одеса). Працює в галузі малярства, книжкової та станкової графіки, художньої фотографії. Віддано вірна акварелі. Активна учасниця багатьох міжнародних та всеукраїнських виставок, конкурсів і пленерів – живописних та фотографічних. Її твори зберігаються в музеях і приватних збірках в Україні та за кордоном. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6952 / 4.08MB / SQL:{query_count}