Любов усупереч війні

У Трускавці тривають зйомки фільму ірансько-чесько-українського виробництва “Осінні спогади”

фото: Василь Слюсар

 
 
З початку жовтня на Львівщині розпочалися зйомки повнометражного драматичного фільму ірансько-чесько-україн­сь­ко­го виробництва “Осінні спо­гади”. Творча команда пра­цюватиме впродовж місяця у Трускавці та кількох селах Дрогобицького району, зокрема в Доброгостові, за підтримки Трускавецького міжнародного кінофестивалю “Корона Карпат” та фільм-комісії “Прикарпаття”. 
Зі слів продюсера фільму Віктора Вілгельма (Україна – Чехія), саме ці локації ідеально підходять для втілення сценарію драми, дія якої розгортається в українському селі на Прикарпатті біля кордону з Євросоюзом. 
“Саме там ми знайшли усе, що нам було потрібне. Тому й сценарій підганяли саме під Трускавець. Спочатку планували знімати півтора-два місяці, але, на жаль, мусили пришвидшити роботу, аби вкластися у місячний термін. Тож працюємо за дуже щільним графіком, – каже він. – А ще нам досить зручно, адже у Трускавці добре транспортне сполучення з великими містами – Львовом, Києвом, тож навіть якщо й бракує чогось, техніки, до прикладу, можемо швидко доставити на локацію все, що потрібно”.
 
 фото: Василь Слюсар
Наскрізною темою “Осінніх спогадів” є пережита героями війна (у кожного  своя), яка незалежно від країни приносить зі собою біди простим людям. Проте під її тиском герої не втрачають головного – любові та людяності. Фільм сповнений спогадів українського активіста, волонтера, який захоплюється музикою. Після Майдану він пішов у АТО добровольцем, був поранений, після чого відновлює здоров’я в курортному містечку на Західній Україні. А ще в центрі сюжету – історія кохання іранської дівчини-біженки та чоловіка, який пережив особисту драму і намагається почати життя спочатку. 
У світлі війни на сході України та на Близькому Сході тема “Осінніх спогадів” надзвичайно актуальна, змальована із сучасних реалій. Та все ж на перший план у майбутній стрічці вийде саме кохання, яке стане для героїв натхненням рухатися вперед і жити попри все. Ні вік йому не завадить, ні культурні розбіжності, ні мовне питання. 
“Колись я прочитав слова мого улюбленого письменника Габріеля Гарсіа Маркеса:  “Якщо ти закохуєшся – це означає, що ти молодий, якщо ні – ти вже старий!”. Я завжди задумувався над ситуацією: що трапиться, коли старший і молодий чоловік одночасно закохаються в молоду красиву дівчину? В нашій ситуації це ще важче, – пояснює режисер фільму Алі Фахр Мусаві (Іран – Чехія). –  Iма (дівчина) з іншої країни. Вона не знає мови. Це дійсно те, що я люблю, драма з нетиповим, однак дуже важливим для мене зв’язком між ними. Правильне реальне і правдиве людське спілкування, діалоги”. 
Головні ролі у фільмі виконують актори Назанін Ахмадишахпоурабаді з Ірану та українці Олександр Ігнатуша і Дмитро Лінартович, якого глядачі пам’ятають, зокрема, з фільму “Той­ХтоПройшовКрізьВогонь”. Дмитро проходив військові навчання на рівненському полігоні і був уже готовий виїжджати на службу, аж раптом з ним зв’язалися творці “Осінніх спогадів” і запропонували долучитися до роботи над проектом. На щастя, Міністерство оборони України пішло назустріч команді – артиста відпустили на зйомки.
Спершу кінострічку планували як тримовну (актори повинні були спілкуватися англійською, українською і російською), але згодом зупинилися лише на двох, виключивши російську. Цікаво, що режисер фільму Алі Фахр Мусаві, який живе у Чехії, під час зйомок спілкується виключно українською. Але це не дивно, адже його дружина родом з нашої країни. 
Проект фінансово підтримав і іранський продюсер Амір Сеєд Задех. Він зацікавився фільмом і вважає, що ця кіноісторія обов’язково знайде відгук у серцях людей із різних країн. Проблеми і біль, які породжує війна, на превеликий жаль, спільні в протилежних куточках світу. Проте, на щастя, кохання, народжується і розквітає всупереч війнам!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3148 / 4.09MB / SQL:{query_count}